Dziś mamy 25 maja 2022, środa, imieniny obchodzą:

Wydarzenia

24 maja 2022 0

Świetne starty we Włocławku. Wywalczyli 13 medali

22 maja 2022 roku we Włocławku odbyły się# Mistrzostwa Województwa U18 i U20 w Lekkiej Atletyce oraz wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów LDK, w których udział wzięła 21-osobowa reprezentacja LUKS Start Nakło. Z Mistrzostw nakielscy lekkoatleci przywieźli 13 medali. Gratulacje!

(czytaj więcej)
24 maja 2022 0

Młodzicy SF Junior Nakło wywalczyli komet punktów. Zagrali mecz rewanżowy

Rozegraliśmy pierwszy mecz rundy rewanżowej w# kategorii Młodzików D2 rocznik 2010/2011.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 2

Alina Majchrzak i Bogdan Kowalczyk zwyciężają! Rocznicowy turniej brydżowy

Para Alina Majchrzak i Bogdan Kowalczyk wygrali# turniej brydżowy w Nakle.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 0

Druga edycja Biegu Żółwia. Zapraszamy do udziału!

23 maja obchodzony jest Światowy Dzień Żółwia. Obecnie na# świecie żyje ponad 300 gatunków żółwi. Występują one na wszystkich kontynentach oprócz Antarktydy. Jedynym występującym w naturalnym środowisku w Polsce jest żółw błotny, którego objęto ścisłą ochroną na podstawie Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 28 września 2004 r., a także objęto go programem Natura 2000 zajmującym się ochroną ginących gatunków zwierząt na terenie Unii Europejskiej.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 0

Szachiści z powiatu ponownie na podium. Historyczny moment w Szubinie

21 maja w Rejonowej Bibliotece Publicznej w# Szubinie odbył się 66. Turniej Szachowy "200-lecie Niepodległości Brazylii" Szubin Open.

(czytaj więcej)
22 maja 2022 2

X Mistrzostwa Województwa Dzieci. Do domu wrócili z medalami

21 maja 2022 roku w Białych Błotach odbyły się# X Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego U12, U10 w lekkiej atletyce oraz wojewódzkie eliminacje LDK U14, U12.

(czytaj więcej)
20 maja 2022 0

Młodzież rywalizowała na Orliku w Nakle. Znamy wyniki!

19 maja 2022 roku na boisku Orlik przy# Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią odbyło się czwarte spotkanie w rundzie wiosennej zawodów dziecięcych XXVIII edycji imprezy pn. „Czwartki Lekkoatletyczne".

(czytaj więcej)
20 maja 2022 0
Polegli pod tężniami

Goplania Inowrocław - Szubinianka SISU Szubin 3:1 (2:1)

Kompletnie nie udał się piłkarzom Szubinianki wyjazd do# Inowrocławia na mecz ligowy. Tamtejsza Goplania okazała się wyraźnie lepszą drużyną. Szubinianom na osłodę pozostała bramka Macieja Janca, która niestety niewiele w tym meczu zmieniła.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 2

Piłkarskie emocje przy pięknej pogodzie. Rozgrywki w Paterku

Za nami kolejny turniej naszych najmłodszych zawodników w# ramach rozgrywek Od Pasji do Futbolu, tym razem to my byliśmy organizatorami!

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Mityng Lekkoatletyczny w Słupsku. 16-osobowa drużyna z Nakła

14 maja na Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym w# Słupsku juniorzy i młodzieżowcy LUKS Start Nakło zainaugurowali sezon letni 2022. Do rywalizacji na Kaszubach zgłoszona została grupa 16 osób. Zawodnicy naszego klubu wywalczyli kilka czołowych lokat.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 12

Mrotecka lokomotywa nie zwalnia tempa. Dobry mecz Felippe Eduardo

Chyba już nikt i nic nie zatrzyma mroteckiego Tarpana w drodze po# awans do A – klasa. Tym razem o sile podopiecznych Pawła Mądrzejewskiego przekonał się Myśliwiec Gostycyn.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Pierwsza połowa załatwiła sprawę. Wygrana Dębu w Turze

Podbudowany ubiegłotygodniową wygraną w# Nakle zespół Hutnika Tur w 16. kolejce rozgrywek piłkarskich B – klasy podejmował na własnym boisku Dąb Potulice. Goście już w pierwszej połowie zapewnili sobie 3 punkty.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Świetne mecze w wykonaniu młodych piłkarzy. Drużyna z Nakła gospodarzem

Drużyna SF Junior Nakło rocznik 2013 była# w niedzielę, 15 maja, gospodarzem turnieju w ramach rozgrywek Od Pasji do Futbolu.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Igrzyska dzieci w trójboju. Za nami gminna rywalizacja

12 maja na bieżni i boisku „Orlik” przy# Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci (roczniki 2011 i młodsi). Na wynik końcowy zespołu składa się 5 najlepszych rezultatów. W skład trójboju wchodzą: bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową 150 g, skok w dal ze strefy lub skok wzwyż dla całego zespołu. Uzyskany wynik w każdej z konkurencji przeliczany jest na punkty wielobojowe.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Weekend pełen sportowych emocji. Football Academy Nakło podsumowuje

Football Academy Nakło podsumowuje weekend.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 3

Tenisiści zainaugurowali nowy sezon. Turniej przebiegał w dobrej atmosferze

Miłośnicy Tenisa Ziemnego uroczyście rozpoczęli# tegoroczny sezon na kortach Nakielskiego Towarzystwa Tenisowego "Sokół". Z tej okazji w sobotę 14 maja zorganizowano Otwarty Turniej, w którym wystartowały w osobnej klasyfikacji pary deblowe żeńskie oraz pary deblowe męskie. W rywalizacji tenisistek najlepsza okazała się para w składzie Mariola Knioła/Justyna Mrotek, a srebro wywalczyły Iwona Armknecht/Aldona Benenowska. Złota para męska to Andrzej Armknecht/Paweł Wąsowicz, którzy pokonali w finałowym pojedynku duet w składzie Jacek Ratajczak/Jacek Szamlewski.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Mecz ligowy w Dąbrowie Chełmińskiej. Młodzi piłkarze ponieśli porażkę

W ten weekend trampkarze SF Junior Nakło wybrali się# na mecz ligowy do Dąbrowy Chełmińskiej.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Czwartki Lekkoatletyczne trwają w najlepsze. Zobacz nowe wyniki!

12 maja 2022 roku na boisku Orlik przy# Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią odbyło się trzecie spotkanie w rundzie wiosennej zawodów dziecięcych XXVIII edycji imprezy pn. „Czwartki Lekkoatletyczne".

(czytaj więcej)
13 maja 2022 10

Kolejny krok zrobiony. Popis strzelecki Tarpana Mrocza

Pewnie zmierzający po awans do# A – klasy mrotecki Tarpan na kolejny mecz w rozgrywkach piłkarskich B – klasy wybrał się do Skarpy. Miejscowy KS Gryf nie miał wiele do powiedzenia i uległ aż 0:16.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Zawody wędkarskie w Ślesinie. Paweł Janowiak zajął I miejsce

7 maja 2022 r. w Ślesinie, odbył się konkurs wędkarski dla# mieszkańców samorządu nr 10 w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
10 maja 2022 0

Lekkoatletyczne mistrzostwa gminy. Znamy klasyfikację zawodów

Na obiekcie sportowym przy ZS-P nr 3 w Nakle odbyły się# Indywidualne Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w Lekkiej Atletyce w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

(czytaj więcej)
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)