Dziś mamy 23 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

Wydarzenia

23 października 2021 0

Mistrzostwa gminy w tenisie stołowym. Wybrano reprezentanta

20 października w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w# Ślesinie odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w kategorii – Igrzyska dzieci (2009 i młodsi).

(czytaj więcej)
22 października 2021 2

Pechowa końcówka Czarnych Nakło. Zorza Ślesin przełamała się

Czarni Nakło w 9 kolejce rozgrywek piłkarskich o# mistrzostwo B – klasy podejmowali na własnym boisku Zorzę Ślesin. Słaba skuteczność gospodarzy, a także łut szczęścia gości spowodowały, że mecz zakończył się wynikiem remisowym.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

Mistrzostwa województwa w szachach. Kto okazał się najlepszy?

W dniach 16-17 października w Nakielskim Ośrodku Kultury odbyły się# 74 Mistrzostwa Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Szachach w ramach III Nakielskiego Festiwalu Szachowego.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Dali z siebie wszystko. Pływackie zawody w Wągrowcu

15 października 2021 r., liczna grupa uczniów# Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nakle nad Notecią, udała się na zawody pływackie do Wągrowca, gdzie, jako szkoła reprezentowaliśmy także województwo kujawsko – pomorskie.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Dobra passa trwa. Weekendowe zmagania zakończone zwycięstwem

W ubiegły weekend rozegraliśmy dwa mecze z drużynami z# naszej gminy i odnieśliśmy dwa pewne zwycięstwa.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Turniej tenisowy w Toruniu. Uczestniczyli w nim członkowie NTT „Sokół”

W dniach 15-17 października na kortach krytych w# Toruniu, ul. Przy Skarpie 4, odbył się turniej tenisowy. W zawodach uczestniczyli członkowie NTT „Sokół”.

(czytaj więcej)
18 października 2021 0

Turniej piłki siatkowej nauczycieli. Emocji na boisku nie zabrakło

16 października 2021 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w# Nakle nad Notecią rozegrany został XXII Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli im. Łucjana Dombka z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu wzięły udział 4 zespoły: ZSP 3 Nakło, ZSP Staszic, ZS Szubin i Żegluga.

(czytaj więcej)
18 października 2021 0

Karate olimpijskie. W zawodach wystartowali członkowie Yamabushi

W dniach 16-17 października br. w zawodach Karate Olimpijskiego w# Bielsku-Białej udział wzięło 1 400 zawodników z 31 państw.

(czytaj więcej)
15 października 2021 0

Mistrzostwa powiatu nakielskiego szóstek piłkarskich. Kto zwyciężył?

13 października br. w Nakle nad Notecią odbyły się# mistrzostwa powiatu nakielskiego szóstek piłkarskich.

(czytaj więcej)
15 października 2021 0

Wysokie zwycięstwo Dębu Potulice. Murach strzelcem czterech bramek

Zieloni Zalesie nie mieli wiele do powiedzenia na# własnym boisku i wysoko ulegli piłkarzom Dębu Potulice. Bohaterem meczu okazał się Michał Murach, który zdobył 4 bramki w pierwszej połowie meczu.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Niespodzianka w Zamościu! Hutnik Tur odniósł drugie zwycięstwo w sezonie

Po raz pierwszy w tym sezonie, Hutnik Tur zdobył w# meczu 4 bramki, dzięki czemu sprawił niespodziankę i pokonał w Zamościu miejscowy zespół Iskry. Bohaterem gości okazał się Piotr Herzog, który ustrzelił dublet.

(czytaj więcej)
13 października 2021 2

Granowska i Wołowski górą. Poniedziałkowe zmagania brydżystów

Brydżowy mikst z Nakła Aleksandra Granowska i# Piotr Wołowski zwyciężył w turnieju brydżowym w Nakle. Turniej był rozegrany w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

(czytaj więcej)
13 października 2021 2

Do pokonania mieli ponad 5 kilometrów. Poszło im rewelacyjnie

W niedzielę, 10 października, w Chełmnie odbyły się# 50. Ogólnopolskie Biegi Uliczne Memoriał Jana Schmeltera. Nie zabrakło tam zawodników SKRY. Do pokonania mieli dystans 5200 m i poszło im rewelacyjnie.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Za moment rozpocznie się Nakielska Liga Pływania. Zapisz się już dzisiaj

Uczniowski Klub Sportowy Czwórka Nakło wraz z# partnerami zaprasza na Krytą Pływalnię Naquarius uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu nakielskiego do udziału w zawodach pływackich pn. Nakielska Liga Pływania 2021.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Nawet jesienią nie zwalniają tempa. Udane starty w zawodach

We wrześniu zawodnicy LUKS START NAKŁO startowali w# kilku biegach, gdzie uzyskali bardzo wartościowe rezultaty.

(czytaj więcej)
12 października 2021 2

Młodzieżowe Mistrzostwa w Zamościu. Kacper Badziągowski ze srebrem

W miniony weekend do Zamościa zjechali się ciężarowcy z# różnych regionów kraju. Od 8 do 10 października zawodnicy rywalizowali podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23 w podnoszeniu ciężarów.

(czytaj więcej)
11 października 2021 0

II Niepodległościowy Bieg Terenowy. Zapisy do 29 października

LZS "Skra" Paterek, Nakielski Sport Sp. z o.o. oraz# Zespół szkolno-Przedszkony w Paterku serdecznie zapraszają do udziału w II Niepodległościowym Biegu Terenowym.

(czytaj więcej)
11 października 2021 0

Biegi ulicami Chełmna. Zawodnicy LUKS Start Nakła z rekordami

10 października w Chełmnie odbyły się# 50. Ogólnopolskie Biegi Uliczne im. Jana Schmeltera w których z bardzo dobrej strony pokazała się liczna grupa zawodników LUKS START Nakło, wygrywając klasyfikację klubową. Na indywidualne wyróżnienie zasługują wszyscy, a w szczególności zdobywcy miejsc na podium.

(czytaj więcej)
11 października 2021 0

Na zawodach spotkali się miłośnicy strzelectwa. Znamy klasyfikację

9 października 2021 roku KSSK GWARD oddział Szubin przeprowadził# na terenie strzelnicy sportowej w Szubinie zawody strzeleckie w konkurencjach pistolet sportowy bocznego zapłonu 25 m, pistolet samopowtarzalny pepesza 50 m, pistolet dynamiczny do drzewka na czas oraz strzelba. Zawody były kwalifikowane do kalendarza Pom.Z.S.S , których celem jest między innymi: integracja środowisk, popularyzacja strzelectwa sportowego i wyłonienie najlepszych zawodników i zespołów.

(czytaj więcej)
11 października 2021 0

Sukces zawodnika Trawers Team Nakło. Wygrał bieg w Szubinie

Trawers Team Nakło to przede wszystkim# różnorodność.

(czytaj więcej)
07 października 2021 2

Dominika Pochowska z pucharem Polski. Memoriał im. Ksawerego Waliszewskiego

W dniach 1-3.10.2021 roku w Chęcinach miał miejsce mocno# obsadzony Puchar Polski Kadetów.

(czytaj więcej)
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)