Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

02 czerwca 2023

Bierzmowanie w nakielskiej Farze. Nabożeństwu przewodniczył biskup

fot. MM

fot. MM

2 czerwca podczas wieczornej mszy świętej w parafii pw. Wawrzyńca w Nakle, młodzież przystąpiła# do Sakramentu Bierzmowania, którego udzielił im ordynariusz Diecezji Bydgoskiej biskup Krzysztof Włodarczyk.

Tradycją w przypadku przyjmowania tego konkretnego sakramentu jest oczywiście nadanie nowych imion w trakcie przystępowania do bierzmowania. Została ona zaczerpnięta wprost z Pisma Świętego.

W nabożeństwie oprócz biskupa, uczestniczyli także nakielscy kapłani z parafii pw. Wawrzyńca - proboszcz ks. dr Michał Adamczyk, a także ks. Igor Wichrowski, ks. Dominik Krawczak i ks. Jarosław Rusnak. Nie zabrakło również dziekana dekanatu nakielskiego i proboszcza parafii pw. NMP Królowej Polski w Nakle ks. kanonika Andrzeja Rumockiego oraz wikariusza parafii pw. św. Stanisława BiM Andrzeja Bartkowskiego.

Oceń artykuł: 23 16

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Praca na wysokości
60PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Egzotyczne pamiątki z wakacji. Nie wszystko można przewieźć

Wakacje to czas urlopów i podróży. Większość z nas nie wyobraża sobie# powrotu zza granicy bez przywiezienia pamiątek dla siebie lub naszych bliskich. Często są one wytworzone z egzotycznych roślin i zwierząt, jednak nie każdy wie, że niektóre z nich są objęte przepisami dotyczącymi ochrony dzikiej fauny i flory. Co zrobić, jeśli nie chcemy przechodzić przez formalności związane z przewozem takich pamiątek lub nie chcemy mieć nieprzyjemności na granicy w przypadku ich niedopełnienia? Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące CITES.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)