Najlepsze kraje do życia i wychowywania dzieci
W dobie swobodnego przepływu informacji, ale także ludzi, jesteśmy w stanie zamieszkać niemal każdy zakątek świata. Wybierając odpowiednie miejsce do życia musimy sprawdzić, czy dane państwo, w którym chcemy zamieszkać zapewni nam wszystko to, co niezbędne.
Warto wziąć pod uwagę rozwój państwa, jego politykę zagraniczną, czynniki gospodarcze, ekonomiczne, łatwość w znalezieniu pracy. Możemy zająć się poszukiwaniem jej bezpośrednio na miejscu lub zadbać o to jeszcze przed wyjazdem. Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które pośredniczą w zatrudnianiu pracowników z Polski. Innym rozwiązaniem może być poszukiwanie pracy na portalach z pracą. Jednym z nich jest Pracuj.pl, który również prezentuje oferty pracy z zagranicy. Poniżej przedstawiamy najchętniej wybierane państwa przez młodych ludzi.
Finlandia
To kraj, który słynie przede wszystkim z bardzo wysokiego poziomu edukacji. Państwo przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa dzieci i ich zdrowia. Wysoki standard życia sprzyja dobremu samopoczuciu społeczeństwa oraz przyczynia się do jego rozwoju.
Dania
To kolejne państwo, które troszczy się o swoich najmłodszych obywateli. Oprócz dobrze zorganizowanego systemu edukacji, państwo przyznaje dofinansowanie na przedszkola, mieszkania dla rodzin, a rodzice, którzy samotnie wychowują swoje pociechy mogą liczyć na podwójny dodatek na dziecko.
Austria
Może pochwalić się opieką zdrowotną na bardzo wysokim poziomie. Inwestuje się tam także w edukację, która jest nowoczesna i dostępna dla każdego dziecka. Austriacy są bardzo zaangażowani w środowisko naturalne, stąd też sprawy związane z ekologią nie są dla nich obce.
Kanada
Państwo słynące z tego, że dba o przyszłe mamy. Zapewnia im dugi urlop macierzyński, który trwa 52 tygodnie oraz pewny powrót na to samo stanowisko w pracy. Łatwo uzyskać tam różne świadczenia socjalne, które nie należą do niskich, a dzięki nim jesteśmy w stanie się rozwijać.
Szwecja
Zapewnia swoim obywatelom wysokie świadczenia rodzinne, które, podobnie jak w Kanadzie, łatwo uzyskać. Ponadto, każda rodzina otrzymuje zasiłek na dziecko, może też ubiegać się o dodatek mieszkaniowy. Niewątpliwie, dużą zaletą są długie urlopy rodzicielskie, trwające nawet 480 dni.
Artykuł sponsorowany: Materiał Partnera
Czytaj również
Dopłaty do zakupu aut elektrycznych? Konsultacje projektu programu
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska# i Gospodarki Wodnej przedstawia do konsultacji projekt programu dopłat do zakupu, leasingu i wynajmu długoterminowego aut elektrycznych.
(czytaj więcej)Urzędowe listy polecone. Od stycznia na skrzynce mailowej
Od 1 stycznia 2025 r. będzie można otrzymywać i wysyłać pisma urzędowe #poprzez e-Doręczenia, czyli elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Dzięki tej usłudze obywatele, firmy oraz podmioty publiczne otrzymają możliwość wymiany korespondencji poprzez wygodny i bezpieczny system doręczeń elektronicznych. To kolejny istotny krok w cyfryzacji administracji państwowej.
(czytaj więcej)Świadczenia dla stulatków. Ustawa podpisana przez prezydenta
Przygotowane w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przepisy regulujące# mechanizm przyznawania świadczenia honorowego dla stulatków wejdą w życie 1 stycznia 2025 roku. Co to oznacza praktyce? Świadczenie w wysokości 6,2 tys. brutto miesięcznie będzie przyznawane z urzędu, i co ważne, corocznie waloryzowane. Prezydent właśnie podpisał ustawę w tej sprawie.
(czytaj więcej)Obsługa nowoczesnego granatnika. Szkolenie terytorialsów
W dniach od 11 do 22 listopada #br. w Karlsgonie (Szwecja) trwa szkolenie Polskich żołnierzy z obsługi nowoczesnego granatnika Carl Gustaf M4. W dwutygodniowych zajęciach organizowanych w siedzibie producenta uzbrojenia udział bierze m.in. troje Terytorialsów z Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej z Torunia.
(czytaj więcej)