Charytatywny turniej dla Krzysia. Rekordowa ilość drużyn
fot. powierzone
W niedzielę 13 lipca na orliku przy Szkole Podstawowej# nr 3 w Nakle odbył się charytatywny turniej piłkarski dla Krzysia Zawady. Jest to dzielny chłopiec, który cierpi na niezwykle rzadką przypadłość jaką jest Dystrofia mięśniowa Duchenne'a. Jedyną możliwością powrotu do zdrowia jest terapia genowa, której koszty leczenia opiewają na kwotę 17-stu milionów złotych.
Organizatorem wydarzenia był reaktywujący się Klub Sportowy Zorza Ślesin. Do turnieju przystąpiła rekordowa ilość 16-stu drużyn. Oprócz naszych lokalnych zawodników gościliśmy również ekipy z Osieka oraz Piły. Po wspaniałym widowisku zwycięzcą okazała się drużyna z Sipior, która w wielkim finale pokonała obywateli z Paterka. W miejscu o 3 miejsce Oldboy Ślesin rozprawił się z ekipą EcoZenit-FOBAS. Statuetka dla najlepszego strzelca turnieju powędrowała do Mariusza Popy(Oldboy Ślesin). Za najlepszego bramkarza uznano zaś Kacpra Radziejewskiego(Obywatele Paterek).
Łącznie z puchy, wpisowych od drużyn oraz licytacji udało zebrać się kwotę w wysokości 6040zlotych.
Wyniki półfinałowe:
Obywatele Paterek - EcoZenit-FOBAS; 2-1
Oldboy Ślesin - Sąsiedzi Sipiory; 0-1
O 3 miejsce:
EcoZenit-FOBAS - Oldboy Ślesin; 2-3
Finał:
Obywatele Paterek - Sąsiedzi Sipiory; 0-1
Klasyfikacja końcowa:
1. Sąsiedzi Sipiory
2. Obywatele Paterek
3. Oldboy Ślesin
4. EcoZenit-FOBAS
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
14 lutego - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej
14 lutego 2026 roku po raz drugi #obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej. To święto państwowe zostało uchwalone 9 stycznia 2025 roku w hołdzie żołnierzom Armii Krajowej – największej konspiracyjnej armii w podbitej przez Niemcy i Rosję Europie, armii, która jako zbrojne ramię Polskiego Państwa Podziemnego prowadziła bohaterską walkę o odzyskanie przez Rzeczpospolitą Polską suwerenności i niepodległości, a której żołnierze po II wojnie światowej byli prześladowani przez władze komunistyczne zależne od Związku Sowieckiego – czytamy w preambule ustawy.
(czytaj więcej)Niezapomniany zryw. Walki zakończone 16 lutego
Zwycięskie powstanie nie popadło #w zapomnienie. Doskonale funkcjonuje w lokalnej pamięci historycznej.
(czytaj więcej)Masowa rzeź Polaków na Wołyniu. Ginęli od siekier, wideł i noży
83 lata temu Ukraińcy rozpoczęli# masową rzeź Polaków na Wołyniu.
(czytaj więcej)Wybuchowe szkolenie. Zajęcia na terenie poligonu
W dniach 9.02-13.02 br. na terenie poligonu #w Toruniu, Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej realizowało praktyczne szkolenie saperskie skierowane dla podchorążych Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W przygotowanie i realizację zajęć zaangażowanych było kilkunastu żołnierzy.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
3liga, w dniu 17-07-2025 16:25:21 napisał:
odpowiedz
krajan, w dniu 17-07-2025 19:34:11 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!