Kierowca pod wpływem narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzuty
fot. freepik
Pod wpływem amfetaminy i marihuany# postanowił wyruszyć w trasę 23-letni kierujący volkswagenem, którego zatrzymali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Mroczy. Ponadto policjanci ujawnili w mieszkaniu mężczyzny narkotyki. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.
W czwartek (5.03) mundurowi z Mroczy na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen. Za kierownicą pojazdu siedział 23-latek. Zachowanie i wygląd mężczyzny zasugerowały funkcjonariuszom, że mieszkaniec Mroczy może być pod wpływem substancji odurzających. Stróże prawa przebadali kierującego pod kątem obecności narkotyków w organizmie.
W rozmowie z funkcjonariuszami 23-latek upierał się, że nie zażywał żadnych nielegalnych substancji. Urządzenie kontrolne wykazało jednak, że mężczyzna kierował samochodem będąc pod wpływem amfetaminy oraz marihuany.
Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Ponadto, w mieszkaniu 23-latka funkcjonariusze znaleźli marihuanę. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzuty.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających oraz ich posiadanie mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia. O jego losie zdecyduje sąd.
23-latek jest kolejnym kierującym pod wpływem substancji odurzających, którego zatrzymali mundurowi z Komisariatu Policji w Mroczy. Policjantom eliminowanie tak nieodpowiedzialnych kierowców, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla pozostałych uczestników ruchu, ułatwia specjalistyczny sprzęt do walki z przestępczością narkotykową – narkotester WipeAlyser, który mundurowi otrzymali dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Mrocza oraz Urzędu Gminy w Sadkach.
Materiał: mł. asp. Kamil Smoliński, Oficer Prasowy KPP w Nakle
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
7 marca. Dzień Pamięci o Poległych Policjantach
7 marca – Międzynarodowy Dzień #Pamięci o Poległych Policjantach.
(czytaj więcej)Bieg "Tropem Wilczym". Wydarzenie z udziałem żołnierzy
Z początkiem marca tego roku# w całej Polsce odbył się bieg “Tropem Wilczym”. W tegorocznej edycji udział wzięli również żołnierze Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej, aby uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych.
(czytaj więcej)Kolosy na drogach. Największe transporty nienormatywne
Przewozy nienormatywne to jedna z najbardziej spektakularnych# operacji logistycznych. Zanim ponadgabarytowy ładunek ruszy w trasę, konieczne jest uzgodnienie każdego etapu takiego transportu - wybór odpowiedniego pojazdu, którym zostanie przewieziony, uzyskanie specjalnego zezwolenia, a nawet ewentualny demontaż infrastruktury drogowej.
(czytaj więcej)Sukces żołnierzy. Wysoki poziom wyszkolenia
Żołnierze 83 batalionu lekkiej piechoty #z Grudziądza (pododdział 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej) udowodnili wysoki poziom wyszkolenia na arenie międzynarodowej. Reprezentanci kujawsko-pomorskich terytorialsów ukończyli prestiżowe zawody „Blue Nail”, organizowane przez duńską Gwardię Narodową (Hjemmeværnet).
(czytaj więcej)