Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2024

Dzień pełen wrażeń i atrakcji. Trzecioklasiści z Dwójki w Bydgoszczy

fot. powierzone

fot. powierzone

Port lotniczy, Muzeum Farmacji i RoboProjekt to główne cele #wycieczki trzecioklasistów z nakielskiej dwójki do Bydgoszczy.

W piękną, słoneczną, letnią środę uczniowie klasy 3a i 3b udali się do Bydgoszczy. Pierwszym punktem programu był bydgoski port lotniczy. Tam uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy i funkcjonowania lotniska. Odbyli ciekawe zajęcia zawodoznawcze, mieli okazję obejrzeć startujący samolot. Dla większości uczestników była to pierwsza wizyta w porcie lotniczym. Kolejna atrakcja tej wycieczki to muzeum, w którym trzecioklasiści zapoznali się z historią farmacji oraz podczas warsztatów wykonali wody zapachowe. Po zajęciach uczniowie udali się na spacer po wyspie Młyńskiej i smaczne lody. Ostatnim punktem wycieczki były zajęcia z robotyki, które sprawiły dzieciom ogromną radość i bardzo je zaciekawiły. Był to dla wszystkich dzień pełen wrażeń i atrakcji.

Materiał: Beata Witusińska, Monika Stachowska / Szkoła Podstawowa nr 2 Nakło

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)