Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2024

Edukacyjne wydarzenie. Podsumowali wiedzę zdobytą na lekcjach przyrody

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Występie

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Występie

19 czerwca edukacyjnym wydarzeniem prowadzonym #przez Fundację Większe Mniejsze w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Paterku podsumowaliśmy wiedzę zdobytą na lekcjach przyrody i biologii w kończącym się roku szkolnym.

Plenerowa impreza stworzyła okazję do sprawdzenia swoich wiadomości i zdobycia różnorodnych nagród w licznych konkursach. W przygotowanych stoiskach: leśnym, wodnym, pszczelarskim i przeciwpożarowym można było wygrać między innymi ekologiczne torby, wodoszczelne etui do smartfonów, książki, memory, piórniki i kredki. Największe emocje wzbudziła możliwość wygrania sadzonek jarzębiny, świerku lub kasztanowca. Dzieciom spodobało się również sadzenie zielistki i sianie lawendy oraz wspólne budowanie hotelu dla pszczół. Ukoronowaniem tej pracy była własnoręcznie skręcona świeczka z pszczelego wosku. Zabawę dopełniały unoszące się nad głowami mydlane bańki.

Miło żegnać się ze szkołą w gronie przyjaciół na łonie natury.

Materiał: Katarzyna Geruzel / Zespół Szkolno-Przedszkolny w Występie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)