Festyn z okazji Dnia Dziecka. Funkcjonariusze przygotowali mnóstwo niespodzianek

fot. mjr Jarosław Nurkiewicz
Na terenie Potulic odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, który po dwóch latach przerwy odbył się bez ograniczeń związanych z pandemią. Funkcjonariusze Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Potulicach zapewnili najmłodszym szereg atrakcji i niespodzianek.
Festyn – różnorodność atrakcji
Zakład Karny w Potulicach wspólnie z podmiotami działającymi na terenie Potulic, jak co roku, zorganizował festyn z okazji Dnia Dziecka. Na festynie nie zabrakło gier i zabaw, dobrej muzyki, dmuchanych zamków i dobrego jedzenia. Ten jakże ważny dzień rozpoczął się finałem XVII edycji Międzynarodowego Konkursu dla dzieci funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej oraz dzieci z Ukrainy przebywających w kampusie Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu pod nazwą „Czas Igrzysk czasem pokoju. Stop wojnie!”. Później był czas na bieg przełajowy 5 km i jak na sportowców przystało - zaciętą rywalizację. Po wytężonym wysiłku nie mogło zabraknąć odpoczynku i ciekawych atrakcji.
Cegiełki radości
Prawie każdy dział funkcjonujący w strukturach potulickiego więzienia włączył się w wspólne świętowanie tak ważnego wydarzenia jakim jest Dzień Dziecka. Była to także okazja do integracji z lokalnym społeczeństwem jak i spotkania poza murami więzienia. Prezentacja auta służbowego, przejazd quadem oraz możliwość przymierzenia kasku, chwycenia tarczy ochronnej i zobaczenia prawdziwych kajdanek wykorzystywanych przez funkcjonariuszy głównie działu ochrony zrobiły niemałą furorę wśród najmłodszych. Po namacalnym zetknięciu się z pracą funkcjonariuszy był czas także na malowanie twarzy, wyczarowanie fryzury, skosztowanie smakołyków przygotowanych przez dział kwatermistrzowski, a wszytko uwiecznione było na pamiątkowych zdjęciach.
Punkt zdrowia
Służba zdrowia zadbała o edukację najmłodszych w zakresie pierwszej pomocy, dzieci uczyły się reanimacji i z ogromną precyzją wykonywały polecenia ratowników medycznych. Każdemu z nich udało się „ocalić” poszkodowanego. Za taki trud w ratowanie życia ludzkiego należały się prezenty oraz słodkości. Więzienni medycy zadbali także o starszych – pomiar ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi cieszył się także zainteresowaniem.
Najpiękniejszym podziękowaniem dla nas była radość i szczere uśmiechy na twarzach dzieci.
materiał: ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Marta Bejma na żywo w "Mam Talent!" Półfinałowy występ nakielanki
- Charytatywny festyn. Krzyś potrzebuje leku za 17 mln zł!
- "Chłopki" tematem spotkania w bibliotece. Poruszający reportaż
- Uniwersytet Trzeciego Wieku. Seniorze nie daj się oszukać!
- Warsztaty i spacer tematyczny. Weekendowe zajęcia w muzeum
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco...
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku...
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie....
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi ...
(czytaj więcej)