"Bezpieczeństwo w każdym haśle". Konkurs skierowany do rolników
fot. poglądowe
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza #rolników oraz domowników rolników do udziału w konkursie edukacyjnym „KRUS: bezpieczeństwo w każdym haśle”.
Celem działania jest popularyzowanie zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych oraz zwiększanie świadomości zagrożeń związanych z pracą na wsi. Konkurs stanowi element działań prewencyjnych KRUS na rzecz ograniczania liczby wypadków przy pracy rolniczej i chorób zawodowych.
Na czym polega udział?
Aby wziąć udział w konkursie, należy:
- rozwiązać krzyżówkę o tematyce bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym, zamieszczoną w broszurze prewencyjnej dostępnej w jednostkach oraz na stronie internetowej KRUS,
- dostarczyć hasło główne wraz z danymi kontaktowymi (imię i nazwisko, numer telefonu oraz numer UNO) do właściwego dla miejsca zamieszkania uczestnika Oddziału Regionalnego KRUS.
Można to zrobić osobiście, przesłać elektronicznie, pocztą lub przekazać za pośrednictwem pracownika KRUS podczas wydarzeń prewencyjnych.
Każdy uczestnik może przesłać jedno zgłoszenie.
Kto może wziąć udział?
Uczestnikiem konkursu może być osoba pełnoletnia, podlegająca ubezpieczeniu społecznemu rolników w KRUS (rolnik lub domownik).
Termin zgłoszeń
Konkurs trwa do 22 września 2026 r. (decyduje data wpływu zgłoszenia).
Nagrody
Spośród prawidłowych zgłoszeń wylosowanych zostanie 150 laureatów, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe o wartości do 200 zł, związane z bezpieczeństwem pracy w gospodarstwie rolnym.
Zachęcamy do zapoznania się z broszurą konkursową i sprawdzenia swojej wiedzy – to prosty sposób, by zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.
Szczegółowe informacje na temat konkursu zawiera Regulamin
Materiały
Regulamin konkursu krzyżówkowego
Źródło: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby. "Nie czekaj"
Wirusowe zapalenie wątroby może przez długi #czas nie dawać wyraźnych objawów. Dlatego nie czekaj, aż organizm zacznie alarmować!
(czytaj więcej)Skarbnica witamin. Maliny - wyjątkowy smak lata
Rozpoczął się sezon na maliny# – jedne z najbardziej wyczekiwanych owoców lata. To doskonała wiadomość dla miłośników świeżych, soczystych i aromatycznych owoców. Właśnie teraz maliny są najsmaczniejsze, a ich dostępność sprawia, że można cieszyć się nimi każdego dnia. To idealny moment, aby włączyć je do swojej diety i korzystać z ich licznych właściwości zdrowotnych.
(czytaj więcej)Kultowe kompoty i ogórki. W latach 90. zakład tętnił życiem
Bydgoskie Zakłady Przemysłu# Owocowo-Warzywnego Fordon. Zakład słynął z przetwarzania owoców i warzyw dostarczanych przez tysiące okolicznych plantatorów. Produkował m.in. kultowe kompoty (np. z wiśni i truskawek), dżemy, marmolady, soki, koncentraty pomidorowe oraz bardzo popularne ogórki konserwowe i kiszone.
(czytaj więcej)Wypełniają słowa przysięgi. Oddali krew potrzebującym
W dniu 23 lipca Centrum Szkolenia# Wojsk Obrony Terytorialnej po raz kolejny wykazało się postawą godną naśladowania. Zgodnie ze słowami roty przysięgi wojskowej: „…w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić…” żołnierze oddali krew dla osób najbardziej jej potrzebujących.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
emeryt, w dniu 27-05-2026 13:14:16 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!