Dziś mamy 23 kwietnia 2025, środa, imieniny obchodzą:

27 marca 2025

Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk rozstrzygnięty. Wpłynęły aż 364 prace!

fot. SzDK

fot. SzDK

Prace 63. Konkursu Sztuki Ludowej # Pałuk im. Wandy Szkulmowskiej ocenione!

W miniony wtorek, 25 marca, w Szubińskim Domu Kultury odbyło się spotkanie komisji oceniającej prace nadesłane na 63. edycję Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk im. Wandy Szkulmowskiej. W składzie komisji znalazły się: panie etnografki z Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu: Kinga Turska-Skowronek, dr Justyna Słomska-Nowak, Bożena Olszewska oraz dr Anna Kornelia Jędrzejewska z Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Prace komisji obserwowały także przedstawicielki muzeów etnograficznych i regionalnych, w tym: Anna Baran – Narodowy Instytut Dziedzictwa, Wiesława Gruchała - kustosz ds. etnografii w Muzeum Regionalne w Wągrowcu, dr Kamila Czechowska – dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej, Joanna Medycka - adiunkt Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią-oddział Muzeum Okręgowego w Pile, oraz Alicja Leks - asystent w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Oceniając 364 prace wykonane przez 86 twórców, komisja uwzględniła poziom artystyczny oraz zgodność z tradycyjną sztuką ludową Pałuk.

Eksponaty do oceny przygotowała instruktor Małgorzata Bołka.

Gala Konkursy odbędzie się 26 kwietnia o godz. 11.00 w Szubińskim Domu Kultury.

Serdecznie zapraszamy.

materiał: Szubiński Dom Kultury

Oceń artykuł: 16 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Konstrukcje stalowe
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
KOBIZE
500PLN
0

Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)