Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2024

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wręczenie nagród

fot. WSSE w Bydgoszczy

fot. WSSE w Bydgoszczy

Wojewódzki konkurs plastyczny „Bezpieczne lato oczami dziecka” zorganizowany# przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy cieszył się ogromnym zainteresowaniem! Zaadresowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Wpłynęło łącznie ponad 600 prac z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

W pierwszym etapie konkursu wyłonione zostały po trzy prace w każdym z powiatów. Komisja kierowała się przede wszystkim samodzielnością dziecka i wkładem, jaki włożyło w jej wykonanie oraz zgodnością z tematem.

- Ta praca była inspirowane tym, że są prądy morskie i na przykład można wpaść w wir! Należy uważać na takie zjawisko, bo może to być niebezpieczna sytuacja. Sam lubię spędzać czas nad woda i pamiętam, żeby kąpać się w miejscu wyznaczonym - powiedział Wiktor Trawiński ze Szkoły Podstawowej w Mycielewie, który zajął 1 miejsce w konkursie plastycznym.

• I miejsce: Wiktor Trawiński, Szkoła Podstawowa w Mycielewie (PSSE Nakło nad Notecią).
• II miejsce: Wiktoria Nykaza, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Zbigniewa Wodeckiego w Węgrowie (PSSE Grudziądz).
• III miejsce: Nela Ospalska, Szkoła Podstawowa nr 11 w Toruniu (PSSE Toruń).

WYRÓŻNIENIA
• Bohdan Revenko, Szkoła Podstawowa nr 4 w Brodnicy (PSSE Brodnica)
• Szymon Markowski, Szkoła Podstawowa nr 3 we Włocławku (PSSE Włocławek)
• Wiktor Świtek, Zespół Szkół nr 30 Specjalnych w Bydgoszczy (PSSE Bydgoszcz).

- To był bardzo trudny wybór. Cieszę się, że aż tyle prac zostało zgłoszonych w konkursie. Jestem pełen podziwu poziomu wiedzy dzieci i to w jaki sposób postrzegają bezpieczny wypoczynek. Nie pozostaje mi nic innego jak jeszcze raz podziękować Wam drodzy uczniowie za taką postawę! A Wam szanowni rodzice i nauczyciele za treści, jakie są dzieciom przekazywane - podsumował Panśtwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy Wojciech Koper.

Jest nam niezmiernie miło, że zgłoszonych zostało tak wiele wspaniałych prac. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów oraz bezpiecznych wakacji!

Źródło: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    plastyczka, w dniu 21-06-2024 07:35:19 napisał:

    Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Praca na wysokości
60PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Zadaj pytanie
40PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)