Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

03 października 2023

Konkurs geograficzny w Krzywoustym. Klaudiusz Sobczak zwycięzcą

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 20 i 27 września 2023 roku #w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbył się dwuetapowy szkolny konkurs geograficzny skierowany wyłącznie do uczennic i uczniów klas pierwszych.

Zakres tematyczny obejmował zagadnienia z geografii fizycznej, społeczno-ekonomicznej, regionalnej oraz astronomicznych podstaw geografii. Do konkursu przystąpiła młodzież z klasy 1 angielsko-geograficznej,                                1 matematyczno-informatycznej i 1 humanistycznej. Organizatorami konkursu byli nauczyciele geografii -  Andrzej Kinderman i Krystian Żydek.

Oficjalne ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu miało miejsce 30 września 2023 r. podczas seminarium  turystycznego pn. „Dziedzictwo niematerialne w turystyce na Krajnie”, które odbyło się w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski. Laureatami konkursu zostali: Klaudiusz Sobczak (I miejsce), Jan Mrotek (II miejsce) i Jonatan Stachowski (III miejsce). Ponadto jedna uczennica i trzech uczniów otrzymało wyróżnienia. Są to: Julia Jankowska, Tymoteusz Białka, Marcel Jadczak i Konrad Michalski. Laureatom i wyróżnionym okolicznościowe dyplomy i nagrody wręczyli: kustosz Muzeum Ziemi Krajeńskiej – Anna Sergott oraz nauczyciele geografii – Andrzej Kinderman i Krystian Żydek.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań geografią, odkrywanie talentów geograficznych, jak również szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geografii oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Szkolny  Konkurs Geograficzny dla uczniów klas pierwszych jest częścią realizowanego projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „Klub Geografów w Krzywoustym” finansowanego przez samorząd Powiatu Nakielskiego. Wydarzenie przeprowadzono przy partnerskiej współpracy z Referatem Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Egzotyczne pamiątki z wakacji. Nie wszystko można przewieźć

Wakacje to czas urlopów i podróży. Większość z nas nie wyobraża sobie# powrotu zza granicy bez przywiezienia pamiątek dla siebie lub naszych bliskich. Często są one wytworzone z egzotycznych roślin i zwierząt, jednak nie każdy wie, że niektóre z nich są objęte przepisami dotyczącymi ochrony dzikiej fauny i flory. Co zrobić, jeśli nie chcemy przechodzić przez formalności związane z przewozem takich pamiątek lub nie chcemy mieć nieprzyjemności na granicy w przypadku ich niedopełnienia? Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące CITES.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)