Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 października 2023

Konkurs geograficzny w Krzywoustym. Klaudiusz Sobczak zwycięzcą

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 20 i 27 września 2023 roku #w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbył się dwuetapowy szkolny konkurs geograficzny skierowany wyłącznie do uczennic i uczniów klas pierwszych.

Zakres tematyczny obejmował zagadnienia z geografii fizycznej, społeczno-ekonomicznej, regionalnej oraz astronomicznych podstaw geografii. Do konkursu przystąpiła młodzież z klasy 1 angielsko-geograficznej,                                1 matematyczno-informatycznej i 1 humanistycznej. Organizatorami konkursu byli nauczyciele geografii -  Andrzej Kinderman i Krystian Żydek.

Oficjalne ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu miało miejsce 30 września 2023 r. podczas seminarium  turystycznego pn. „Dziedzictwo niematerialne w turystyce na Krajnie”, które odbyło się w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski. Laureatami konkursu zostali: Klaudiusz Sobczak (I miejsce), Jan Mrotek (II miejsce) i Jonatan Stachowski (III miejsce). Ponadto jedna uczennica i trzech uczniów otrzymało wyróżnienia. Są to: Julia Jankowska, Tymoteusz Białka, Marcel Jadczak i Konrad Michalski. Laureatom i wyróżnionym okolicznościowe dyplomy i nagrody wręczyli: kustosz Muzeum Ziemi Krajeńskiej – Anna Sergott oraz nauczyciele geografii – Andrzej Kinderman i Krystian Żydek.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań geografią, odkrywanie talentów geograficznych, jak również szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geografii oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Szkolny  Konkurs Geograficzny dla uczniów klas pierwszych jest częścią realizowanego projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „Klub Geografów w Krzywoustym” finansowanego przez samorząd Powiatu Nakielskiego. Wydarzenie przeprowadzono przy partnerskiej współpracy z Referatem Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Barbórka. Tradycyjne święto górnicze

Dzisiaj, 4 grudnia przypada Barbórka - tradycyjne święto górnicze. #Dzień ten obchodzą także geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)