Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 września 2023

Manewry pod kryptonimem "Knieja 2023". Wspólne ćwiczenia strażaków

fot. KP PSP Nakło

fot. KP PSP Nakło

22 września 2023 roku na terenie Leśnictwa #Dąbrowice odbyły się ćwiczenia w zakresie zwalczania pożarów na obszarach leśnych. Na terenie Nadleśnictwa Runowo założenia realizowało ponad 20 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu sępoleńskiego i nakielskiego.

Manewry pod kryptonimem „Knieja 2023” rozpoczęły się od godzin porannych aby o godzinie 10.00 rozpocząć dysponowanie z Punktu Przyjęcia Sił i Środków w miejscowości Sitno do poszczególnych odcinków bojowych.

Głównym celem było sprawdzenie dostępności punktów czerpania wody oraz organizowanie zaopatrzenia wodnego na duże odległości podczas mogącego wystąpić pożaru lasu. W trakcie ćwiczeń ocenie poddano również prowadzenie łączności miedzy zastępami straży pożarnej oraz współpracę pomiędzy będącymi na miejscu pracownikami Lasów Państwowych, Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz funkcjonariuszami  Policji.

W trakcie podsumowania zostały wręczone czeki od Lasów Państwowych dla Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią oraz Sępólnie Krajeńskim. Na zakończenie ćwiczeń odbył się pokaz gaszenia pożaru z wykorzystaniem samolotów gaśniczych typu Dromader oraz śmigłowca.

Opracowanie: st.kpt. Bartosz Walkowiak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 21 20

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)