Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 września 2023

Manewry pod kryptonimem "Knieja 2023". Wspólne ćwiczenia strażaków

fot. KP PSP Nakło

fot. KP PSP Nakło

22 września 2023 roku na terenie Leśnictwa #Dąbrowice odbyły się ćwiczenia w zakresie zwalczania pożarów na obszarach leśnych. Na terenie Nadleśnictwa Runowo założenia realizowało ponad 20 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu sępoleńskiego i nakielskiego.

Manewry pod kryptonimem „Knieja 2023” rozpoczęły się od godzin porannych aby o godzinie 10.00 rozpocząć dysponowanie z Punktu Przyjęcia Sił i Środków w miejscowości Sitno do poszczególnych odcinków bojowych.

Głównym celem było sprawdzenie dostępności punktów czerpania wody oraz organizowanie zaopatrzenia wodnego na duże odległości podczas mogącego wystąpić pożaru lasu. W trakcie ćwiczeń ocenie poddano również prowadzenie łączności miedzy zastępami straży pożarnej oraz współpracę pomiędzy będącymi na miejscu pracownikami Lasów Państwowych, Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz funkcjonariuszami  Policji.

W trakcie podsumowania zostały wręczone czeki od Lasów Państwowych dla Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią oraz Sępólnie Krajeńskim. Na zakończenie ćwiczeń odbył się pokaz gaszenia pożaru z wykorzystaniem samolotów gaśniczych typu Dromader oraz śmigłowca.

Opracowanie: st.kpt. Bartosz Walkowiak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 16

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Barbórka. Tradycyjne święto górnicze

Dzisiaj, 4 grudnia przypada Barbórka - tradycyjne święto górnicze. #Dzień ten obchodzą także geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)