Dziś mamy 20 stycznia 2026, wtorek, imieniny obchodzą:

18 stycznia 2026

Mrozy nie odpuszczają. Ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego

fot. OSP Drzewianowo

fot. OSP Drzewianowo

Pierwsze przymrozki# już za nami! Co za tym idzie? Akweny wodne zostają pokryte w dużej mierze taflą lodu. Niestety, nie zawsze jest ona taka gruba jak nam się wydaje.

Nierozważne i bezmyślne zachowanie może doprowadzić do załamania się lodu, a nawet utonięcia.

W sobotę, 3 stycznia strażacy z OSP Drzewianowo doskonalili swoje umiejętności i zdobywali wiedzę z zakresu ratownictwa lodowego. Zostały przećwiczone sposoby ewakuacji osób pod którymi załamał się lód.  Posłużył nam do tego sprzęt, który jest na wyposażeniu jednostki. Zalecamy rozważne i przemyślane korzystania z zamarzniętych akwenów wodnych.

Mrozy nie odpuszczają. Dlatego w dalszym ciągu strażacy doskonalili swoje umiejętności z zakresu ratownictwa lodowego. W sobotę, 17 stycznia mieli okazję ćwiczyć i zdobywać nową wiedzę pod okiem funkcjonariuszy z Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią. Realizowali założenia z zakresu ratowania osób poszkodowanych pod którymi załamał się lód. Zostały omówione również zagrożenia na które jesteśmy narażeni podczas takich działań.

Ćwiczenia tego typu to coroczne spotkanie odbywające się w gronie jednostek z PSP oraz OSP z gminy Mrocza. Przeanalizowane zostają na nich najlepsze rozwiązania z zakresu ratownictwa lodowego. Nabyta wiedza na tego typu szkoleniach sprawia, że podczas realnych działań wiemy jak postępować w sytuacji zagrożenia przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa na załamującym się lodzie.

W ćwiczeniach brały udział również jednostki z OSP KSRG Mrocza, OSP Samsieczynek oraz OSP Wiele.

Materiał: druh Arkadiusz Krzemiński / OSP Drzewianowo

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jedno z najlepszych miejsc na regenerację. Wykorzystaj ten czas

Drzewa przyprószone śniegiem, cisza i #spokój - słychać jedynie skrzypienie śniegu pod butami - zima w lesie ma swój bajkowy urok.

(czytaj więcej)
0

"Demokracja" po sowiecku. Dzień manipulacji i terroru

79 lat temu Polacy tłumnie wzięli udział #w powszechnym głosowaniu do sejmu. 19 stycznia 1947 r. nie zapisał się jednak w naszej historii jako święto demokracji, a jako dzień manipulacji i terroru, stając się jednym z mitów założycielskich tzw. Polski Ludowej.

(czytaj więcej)
0

Dziś 106 rocznica. Włączenie Nakła do odrodzonego Państwa Polskiego

Dziś obchodzimy 106. rocznicę wkroczenia# oddziałów #Wojska Polskiego do Nakła i przejęcia przez nie władzy wojskowej. Po blisko 150 latach zaborów Pomorze i Kujawy Zachodnie wróciły do Polski.

(czytaj więcej)
0

"Królowa Twojego ogrodu". Pamiętaj o dokarmianiu ptaków

Zimą nie zapominamy dokarmianiu #ptaków. Na osiedlach, w miejskich blokowiskach czy w zaciszu przydomowych ogrodów widać wywieszone słoniny czy napełnione karmniki.

(czytaj więcej)