Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 listopada 2022

Olimpiada Teologii Katolickiej. Wezmą udział w etapie diecezjalnym

fot. powierzone

fot. powierzone

17 listopada 2023 roku w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle odbył się szkolny etap Olimpiady Teologii Katolickiej.

Udział w konkursie wzięło 25 uczniów, którzy musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi m.in. Biblii Gutenberga, Ewangelii wg św. Jana czy Katechizmu Kościoła Katolickiego.

Tegoroczną edycję olimpiady przygotowała Diecezja Pelplińska, a hasło brzmi: „Bóg jest Miłością objawioną w Słowie”.

Po sprawdzeniu prac przez komisję okazało się, że do etapu diecezjalnego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Amelia Grudzka z kl. 2 humanistycznej, Tymoteusz Sobczak z kl. 3 matematyczno-humanistycznej oraz Karol Liedke z kl. 2 matematyczno-informatycznej.

Wyróżnieni uczniowie zasłużyli na gratulacje i życzenia sukcesów w drugim etapie.

Materiał: ks. Igor Wichrowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Jak można się zarazić?

W czwartek, 28 września przypadał #Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Wścieklizna to jedna z najpoważniejszych chorób zakaźnych. Cechuje ją blisko 100% śmiertelność. Jeśli wirus dostanie się do mózgu, nie ma możliwości uratowania chorego.

(czytaj więcej)