Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

26 listopada 2022

Olimpiada Teologii Katolickiej. Wezmą udział w etapie diecezjalnym

fot. powierzone

fot. powierzone

17 listopada 2023 roku w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle odbył się szkolny etap Olimpiady Teologii Katolickiej.

Udział w konkursie wzięło 25 uczniów, którzy musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi m.in. Biblii Gutenberga, Ewangelii wg św. Jana czy Katechizmu Kościoła Katolickiego.

Tegoroczną edycję olimpiady przygotowała Diecezja Pelplińska, a hasło brzmi: „Bóg jest Miłością objawioną w Słowie”.

Po sprawdzeniu prac przez komisję okazało się, że do etapu diecezjalnego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Amelia Grudzka z kl. 2 humanistycznej, Tymoteusz Sobczak z kl. 3 matematyczno-humanistycznej oraz Karol Liedke z kl. 2 matematyczno-informatycznej.

Wyróżnieni uczniowie zasłużyli na gratulacje i życzenia sukcesów w drugim etapie.

Materiał: ks. Igor Wichrowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)