Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2024

Podsumowanie akcji "Prędkość". Ujawniono 19 wykroczeń

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W piątek policjanci w całej Polsce prowadzili wzmożone działania #na drodze w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Mundurowi szczególną uwagę przywiązywali do egzekwowania wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości.

W piątek (07.06.24 r.) funkcjonariusze nakielskiej „drogówki” wyjechali na drogi naszego powiatu w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Mundurowi prowadzili wzmożone kontrole kierujących pojazdami, szczególnie w miejscach, w których niestosowanie się do ograniczeń z jaką może poruszać się kierujący stwarza największe zagrożenie.

Zbyt szybka jazda jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. W celu uniknięcia powyższych zdarzeń funkcjonariusze ruchu drogowego cyklicznie wyjeżdżają na drogi w celu dyscyplinowania kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości.

Policja przypomina, że bezpieczna prędkość to nie tylko taka, która wynika ze wskazanych ograniczeń, ale również odpowiednio dostosowana do warunków panujących na drodze, natężenia ruchu, czy umiejętności oraz samopoczucia kierującego.

W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 19 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Kierowcy, którzy złamali przepisy ruchu drogowego zostali ukarani mandatami.

 

Materiał: st. sierż. Kamil Smoliński, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)