Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2024

Powiatowy Konkurs "Globtroter". Uczniowie Krzywoustego laureatami

fot. powierzone

fot. powierzone

Konrad Lamprecht i Mikołaj Wiliński z I Liceum Ogólnokształcącego #im. Bolesława Krzywoustego w Nakle zajęli III miejsce w X Powiatowym Konkursie Językowo-Krajoznawczym „Globtroter” zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie. Pozostali uczestnicy konkursu z I LO w Nakle, Karol Białczyk, Jeremiasz Nowacki i Szymon Lewandowski, otrzymali wyróżnienia.

Konkurs odbył się 27 maja 2024 roku w formule „online” i obejmował tematykę krajoznawczą dotyczącą dwóch stolic europejskich – Londynu i Wiednia. Uczniowie musieli również wykazać się znajomością języka angielskiego i niemieckiego oraz umiejętnością korzystania ze źródeł wiedzy dostępnych w Internecie.

Za udział w konkursie i osiągnięte wyniki uczniowie otrzymali eKarty do Empiku oraz pamiątkowe dyplomy. Opiekunem uczniów podczas konkursu był Andrzej Otto, nauczyciel języka angielskiego.

Materiał: Ilona Świder / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)