Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2021

Przedszkolaki z wizytą na ranczu u Amadeusza. Nie zabrakło atrakcji

fot. pow.

fot. pow.

W poniedziałek 31 maja br. 6-latki z Przedszkola Donald pod# opieką swoich pań wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego Ranczo u Amadeusza.

Na naszych milusińskich czekało dużo ciekawych atrakcji. Dzieci brały udział w zabawach sportowych jak przeciąganie liny, bieg w workach, slalom z taczką oraz z jajkiem leżącym na łyżce. Dzieci mogły również postrzelać do tarczy z łuku indiańskiego oraz łowić rybki. Nie zabrakło również zabaw z chustą animacyjną. Na terenie gospodarstwa znajduje się także mini zoo. 6-latki mogły zobaczyć kózki miniaturki, rzadkie okazy kur, owce, barany, świnki, szopy pracze, króliczki miniaturki, małe kurczaczki i kaczuszki. Dzieci miały także okazję zobaczyć zwierzęta egzotyczne m.in. syczące karaluchy z Madagaskaru, pająki, węża i agamę brodatą. Wszystkie zwierzęta można było dotknąć i pogłaskać. Wśród licznych atrakcji na Ranczo dzieci mogły także zobaczyć muszle ślimaków afrykańskich, strusie jaja oraz kolce jeżozwierza. Zabawa była super. Na zakończenie spotkania na dzieci czekały pyszne pieczone kiełbaski, bułeczki i banany. Był to dzień pełen uśmiechu i radości, gdyż wszystkie dzieci wspaniale się bawiły.

Materiał: mgr Alina Romańska-Nelka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)