Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

03 września 2022

Przyjemny i radosny dzień. Społeczność uczniowska integrowała się na przystani

fot. powierzone

fot. powierzone

2 września 2022 dla uczniów # Żeglugi stał się dniem integracji i dobrej, zdrowej rywalizacji. Dziewczęta spędziły dzień rozwijając się sportowo, społecznie i zdobywając oprócz umiejętności także wiedzę na temat możliwości rozwoju, jakie daje przynależność do społeczności naszej szkoły.

Spotkały się z pedagogiem szkolnym, trenowały jogę i aerobic.  Poznały członkinie i opiekunkę samorządu szkolnego. Zostały zapoznane programami społecznymi i innymi prowadzonymi przez samorząd, np. Różowa skrzyneczka, oraz nowym tegorocznym programem  realizowanym przy wsparciu Kulczyk Foundation i sieci Rossmann. Otrzymały też informacje na temat szkolnej orkiestry.

Chłopcy z klas starszych rozwijali a pierwszoklasiści prezentowali wychowawcom swoje talenty sportowe, uczyli się rywalizacji, gry fair play, dobrego kibicowania. Pierwsze klasy poznawały także podczas pierwszego rejsu Łokietkiem okolice Nakła a klasy pierwsze  żeglugowe zapoznawały się także ze statkiem i innymi jednostkami pływającymi po Noteci. Chłopcy po wyczerpujących zmaganiach sportowych posilili się kiełbaskami z grilla a zwycięzcy zmagań sportowych otrzymali karty upominkowe dla  całej klasy przygotowane przez samorząd uczniowski.

Ten dzień był radosny i przyjemny, a już od poniedziałku czeka nas ciężka praca nad zdobywaniem samych pozytywnych ocen.

materiał: Bogdan Ślagowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)