Ślesin ma nowego sołtysa. Mieszkańcy obawiają się nowego składowiska
fot. NL
W środę, 12 czerwca w Wiejskim Domu Kultury #w Ślesinie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze tego sołectwa.
Chociaż sala WDK była pełna, frekwencja nie była wystarczająca i zebranie odbyło się w drugim terminie, po 15 minutach od rozpoczęcia. Następnie, sołtys Bernadetta Nowaczyk przedstawiła sprawozdanie ze swojej działalności. Wręczono także druhom z OSP Ślesin zakupiony ze środków funduszu sołeckiego defibrylator. Kolejnym punktem były wolne głosy i pytania. Mieszkańcy Ślesina wyrazili swój stanowczy sprzeciw wobec planowanej budowy kolejnego punktu zbierania i przetwarzania odpadów - autokasacji. Obecny na zebraniu burmistrz gminy Nakło Sławomir Napierała oraz dyrektor wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska w nakielskim urzędzie wyjaśnili procedury uzyskiwania decyzji zezwalającej na prowadzenie działalności. Do 19 czerwca, obywatele mają w przypadku tego postępowania swój tzw. udział społeczny. Dlatego też, jak przekazał burmistrz tak ważne jest składanie wniosków i protestów. Mogą go składać nie tylko mieszkańcy Ślesina, ale każdy obywatel ma takie prawo. Wspomniane przedsięwzięcie zostało uznane za zawsze mogąco potencjalnie negatywnie oddziaływać na środowisko. Mieszkańcy obawiają się o możliwość skażenia wód i gleby, o nadmierny hałas, ruch pojazdów, obniżenie wartości nieruchomości i szereg innych negatywnych czynników, które może nieść ze sobą otwarcie kolejnego punktu autokasacji w Ślesinie. Mieszkańcy jako zebranie wiejskie jednogłośnie podjęli uchwałę wyrażającą sprzeciw wobec tego przedsięwzięcia.
Kolejnym punktem zebrania był wybór sołtysa na pięcioletnią kadencję. Było dwóch kandydatów - Bernadetta Nowaczyk, czyli obecna sołtys oraz Radosław Sztubiński. W głosowaniu tajnym, zdecydowaną przewagę zdobył Radosław Sztubiński. W sołectwie Ślesin nastąpiła więc zmiana.
W czasie spotkania mieszkańcy prosili również o interwencję w sprawie parkowania pojazdów ciężarowych na parkingu w rejonie ślesińskiego cmentarza, pytali o możliwość budowy chodnika przy ul. Długiej, o dalsze plany dotyczące budowy dróg oraz o możliwość uruchomienia sygnalizacji świetlnej na drodze krajowej nr 10 w centrum miejscowości.
Galeria
Czytaj również
- Dni pełnych radości, miłości i wsparcia! Seniorzy wyróżnieni medalem
- Co dalej z ubojnią? Sąd uchylił decyzję środowiskową!
- Dwie darowizny od powiatu. Na co przekazano pieniądze?
- Nakielscy przedsiębiorcy są przeciw! Chodzi o rozbudowę Aura Parku (sonda)
- Pierwsze umowy podpisane. Jakie zadania otrzymały dofinansowanie?
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Inwestycje w roku 2025. Opera, filharmonia, Nawra
W rozbudowywanym kompleksie Opery Nova finiszują# roboty konstrukcyjne na budowie tzw. czwartego kręgu, jednocześnie placówka ogłasza przetargi na specjalistyczne wyposażenie i zapowiada uruchomienie parkingu podziemnego jeszcze przed nowym sezonem artystycznym. W tym roku startują też dwie inne duże inwestycje kulturalne w naszym regionie – rozbudowa Filharmonii Pomorskiej i wielkie przedsięwzięcie w Nawrze, gdzie w zrujnowanym kompleksie pałacowym powstanie muzeum ziemiaństwa.
(czytaj więcej)Zaczyna się okres zimowego szaleństwa. Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?
Zbliżające się ferie to wyczekiwany czas zarówno przez najmłodszych# uczniów klas podstawowych, aż po młodzież ze szkół średnich. Warto zadbać, aby był to czas bezpieczny.
(czytaj więcej)23 stycznia – Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jak ograniczyć plastik i zadbać o przyszłość planety?
Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z największych #problemów środowiskowych XXI wieku. Jego drobne cząsteczki znajdują się już nie tylko w wodach i glebie, ale także w żywności czy powietrzu, bezpośrednio oddziałując na zdrowie ludzi i zwierząt. Obchodzony 23 stycznia Dzień Bez Opakowań Foliowych to doskonała okazja, by podjąć kroki w kierunku ograniczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu.
(czytaj więcej)Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja
Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.
(czytaj więcej)
Komentarze (14) Zgłoś naruszenie zasad
Piotr T, w dniu 13-06-2024 14:57:10 napisał:
odpowiedz
Karol, w dniu 13-06-2024 15:03:36 napisał:
odpowiedz
Stefan , w dniu 13-06-2024 16:26:36 napisał:
odpowiedz
Fuja, w dniu 13-06-2024 16:31:15 napisał:
odpowiedz
Mieszkaniec, w dniu 13-06-2024 17:03:05 napisał:
odpowiedz
Hmm, w dniu 13-06-2024 17:51:53 napisał:
odpowiedz
Tuta, w dniu 13-06-2024 17:53:32 napisał:
odpowiedz
Hera, w dniu 13-06-2024 19:35:30 napisał:
odpowiedz
Anonim, w dniu 13-06-2024 20:00:39 napisał:
odpowiedz
Zbyszek, w dniu 13-06-2024 21:04:15 napisał:
odpowiedz
Ada, w dniu 13-06-2024 21:13:48 napisał:
odpowiedz
Stary Slesiniak, w dniu 13-06-2024 23:06:19 napisał:
odpowiedz
No, w dniu 13-06-2024 23:27:49 napisał:
odpowiedz
kasia , w dniu 14-06-2024 16:45:45 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!