Święta pełne tradycji. "Z Kuferka Babuni" po raz XVII
fot. MM
1 grudnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury# w Sadkach odbyło się tradycyjne wydarzenie pt. "Z Kuferka Babuni". Była to już XVII odsłona tej imprezy będącej powiatowo-gminnym konkursem rękodzieła.
Po oficjalnym otwarciu imprezy przez dyrektora GOK w Sadkach Iwonę Biniak oraz wójta Sadek Michał Piszczka, przyszedł czas na występy artystyczne. Przed licznie zgromadzoną w sali publicznością wystąpili: dzieci z przedszkola "Dobre Ludki", Iga Pstrągowska, Łukasz Szpojda, Weronika Depczyńska, Maja i Emilia Hoppe, Małgorzata Wajer, Jagoda Piechowska, Katarzyna Kaczmarek, Weronika Grubich, Weronika Matuszewska, Jakub Staniszewski, Julia Magiera, Maria Niedbała, Karina Katafiasz oraz zespół "Jabłoneczka".
Na zakończenie, poznaliśmy laureatów konkursów w aż 6 kategoriach: Makrama, hafty, robótki szydełkowe/druty, stroiki/ozdoby tematyczne, ceramika/malarstwo, kulinaria. Listę zwycięzców opublikujemy w osobnym artykule.
Galeria
Czytaj również
- Tradycyjny świąteczny kiermasz. Uroczyste kolędowanie
- Coroczne spotkanie świąteczne. Uroczysty posiłek i wizyta gości
- Niezwykły koncert. Wykonawcy nagrodzeni licznymi brawami
- "Magiczny świat kamieni szlachetnych". Prelegentka opowiadała o opalach
- Niezapomniana przygoda. Nakielscy harcerze w Zakopanem
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
Alf, w dniu 02-12-2024 10:26:26 napisał:
odpowiedz
Rodo, w dniu 02-12-2024 13:18:59 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!