Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2024

W Olszewce bez zmian. Ryszard Kubiak na następne 5 lat

fot. MM

fot. MM

Tegoroczny cykl zebrań sprawozdawczo-wyborczych na terenie# gminy Nakło trwa w najlepsze. Mieszkańcy wsi Olszewka w dniu 12 czerwca spotkali się w murach miejscowej szkoły, by wybrać spośród siebie nowego sołtysa.

Zebranie poprowadziła kierownik nakielskiego biura obsługi mieszkańców Renata Wrzeszcz. Na spotkanie z mieszkańcami stawili się również zastępca burmistrza Nakła Piotr Kalamon, nakielski radny Kamil Miśkiewicz oraz dzielnicowy mł. asp. Patryk Dutkiewicz.

Pierwszym istotnym punktem zebrania było sprawozdanie z działalności sołtysa i rady sołeckiej, które wygłosił Ryszard Kubiak. Później przyszedł czas na wolne głosy i wnioski, w których mieszkańcy rozmawiali m.in. o światłowodach, których brakuje w Olszewce, a także o zaniedbaniach w zakresie melioracji na terenie wsi. Sporo czasu poświęcono także lokalnym drogom, z których część aż prosi się o gruntowny remont. Pytano także o możliwą przebudowę istniejących skrzyżowań na Drodze Krajowej nr 10 – łączących Olszewkę z Nakłem oraz Chrząstowo z Nakłem.

Jeśli chodzi natomiast o wybory, mieszkańcy zgłosili tylko jedną kandydaturę na sołtysa Olszewki w osobie Ryszarda Kubiaka, który wyraził zgodę na kandydowanie. Tym samym tajne wybory okazały się czystą formalnością i Ryszard Kubiak rozpoczął swoją kolejną kadencję w roli sołtysa Olszewki. W jego działaniach na rzecz lokalnej społeczności wspierać będzie go 5-osobowa rada sołecka w składzie: Krzysztof Piotrowski, Zbigniew Szostak, Joanna Witkowska, Barbara Rybacka i Mirosława Gill.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (7)

  Kometa 72, w dniu 14-06-2024 11:13:15 napisał:

  Towarzysze trzymają się mocno.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  strażak budowlany, w dniu 14-06-2024 11:21:40 napisał:

  Mieszkańcy Sadek serdecznie pozdrawiają Pana z burzą włosów na głowie, który dba o nasze bezpieczeństwo p. poż

  odpowiedz

  • 3 (7)

  Romana , w dniu 14-06-2024 11:34:39 napisał:

  Gratulacje dla Pana Ryszarda Kubiaka,całe życie jest uczciwym i dobrym człowiekiem, jako nauczyciel nakielskiej "1" był zawsze surowym i sprawiedliwym nauczycielem,moim również, mam same dobre wspomnienia związane z P.Kubiakiem łącznie z wspólnym obozem wędrownym w latach młodości. Wszystkiego najlepszego Panie Ryszardzie. -Pańska uczennica ze szkoły podstawowej "1"

  odpowiedz

  • -2 (4)

  Adam, w dniu 14-06-2024 13:50:51 napisał:

  to po co to cale pajacowanie

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Kasia , w dniu 14-06-2024 13:56:26 napisał:

  Adamie. Czy ty uczestniczysz w życiu społecznym czy tylko krytykujesz?

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Anka, w dniu 14-06-2024 14:36:54 napisał:

  Gratulacje p. Ryszardzie - działalność samorządową ma Pan we krwi. Życzę dużo zdrowia do pracy dla społeczeństwa. Olszewka ma kilka problemów wagi ciężkiej, które ..... trzeba "jakoś" rozwiązać. Czy starczy Panu sił? Zapewne będzie miał Pan wsparcie w Radzie Miejskiej i wśród radnych dla swoich działań. Gratuluję.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  krajan, w dniu 14-06-2024 17:53:41 napisał:

  Moje gratulacje.A co chodnikiem do Nakła i do szkoły w Lubaszczu.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Uczeń SP 1, w dniu 15-06-2024 07:49:12 napisał:

  Pan Rysiu to był spoko nauczyciel, miał w klasie dyscyplinę jak cholera, jak ktoś fiknął to miał liścia i nie leciał potem z mamusią tylko cicho siedział bo wiedział, że zasłużył. Kiedyś to były chłopy bo teraz to są pipy gorsze od bab. Pozdrawiam najlepszego nauczyciela !

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zadaj pytanie
40PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
KOBIZE
500PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Praca na wysokości
60PLN
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)