Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2023

Wieloletnia tradycja w "Staszicu". Mikołajki turystyczne

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 1. grudnia w nakielskim Staszicu odbyły się mikołajki turystyczne#. Stanowią one tradycję od wielu lat. Tego dnia integrowały się wszystkie klasy turystyczne, a w tym roku również hotelarska.

Co kraj to obyczaj, w różnych krajach różnie obchodzi się ten magiczny czas związany z Mikołajem i Bożym Narodzeniem. O tym, jak świętują Francuzi, Portugalczycy, Finlandczycy oraz Hiszpanie dowiedzieli się uczestnicy tego eventu.

Młodzież w formie prezentacji przedstawiła nie tylko tradycje i zwyczaje związane ze świętami, ale również potrawy, jakie są serwowane w tym czasie.

Na zakończenie odbyło się wspólne kolędowanie.

Materiał: Małgorzata Paszkiet kl. 2b / Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)