Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

15 czerwca 2024

Wybory w kolejnym samorządzie. Mieszkańcy jednogłośnie zdecydowali

fot. NL

fot. NL

W piątek, 14 czerwca w Nakielskim Ośrodku Kultury odbyło się #zebranie sprawozdawczo-wyborcze samorządu mieszkańców nr 11 w Nakle.

W zebraniu, na 997 uprawnionych mieszkańców osiedla wzięło udział 35 osób. Spotkanie poprowadziła Renata Wrzeszcz - kierownik biura obsługi mieszkańców w urzędzie miejskim w Nakle. Uczestniczył w nim także zastępca burmistrza gminy Nakło Piotr Kalamon, radny rady miejskiej w Nakle Kamil Miśkiewicz, dzielnicowa asp. Ewa Kołodziej. Sprawozdanie z działalności za całą kadencję od 2019 roku przedstawiła przewodnicząca samorządu Ewa Haberska. Przewodnicząca wymieniła szereg inwestycji, które w ciągu ostatnich lat zrealizowano na terenie osiedla. Złożyła także podziękowania władzom gminy, członkom zarządu osiedla, mieszkańcom za pomoc i współpracę. Po przedstawieniu sprawozdania, wybrano komisję skrutacyjną oraz przeprowadzono tajne głosowanie na przewodniczącego. Wystawiono tylko jedną kandydaturę - obecnej przewodniczącej. W głosowaniu, mieszkańcy byli jednomyślni. Ewa Haberska została wybrana przewodniczącą osiedla na kolejne pięć lat. W realizowaniu zadań na rzecz mieszkańców będą pomagać jej wybrani w odrębnym tajnym głosowaniu członkowie zarządu. Są to: Andrzej Bojko, Zofia Nowak, Irena Jańczak, Bogumiła Kudlińska, Sabina Należyta. Na koniec przewodnicząca Ewa Haberska zaproponowała zebranym, aby była członkini zarządu Maria Ulatowska, która nie mogła uczestniczyć w spotkaniu ze względu na swój stan zdrowia, została członkiem honorowym zarządu. Mieszkańcy przyjęli tę propozycję brawami. Po niespełna godzinie spotkanie zostało zakończone.

Oceń artykuł: 8 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  Emeryt, w dniu 15-06-2024 13:00:50 napisał:

  Przykre ze młodzi nie uczestnicza w zebraniach

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Kamil zdun , w dniu 15-06-2024 13:11:39 napisał:

  Bo widzą że to się robi dla znajomości I układów a nie dla społeczeństwa. Bo co taka przewodnicząca czy sołtys mogą zrobić jak na każdej wiosce syf.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  CNA, w dniu 15-06-2024 14:09:01 napisał:

  O losie to chyba pomyłka w zdjeciach toć to Uniwersytet Trzeciego Wieku

  odpowiedz

  • 0 (0)

  xx, w dniu 15-06-2024 14:22:30 napisał:

  napastnik holandii nie grac będzie dobry osłabienie

  odpowiedz

  • 1 (1)

  as, w dniu 15-06-2024 16:03:12 napisał:

  Brawo Pani Ewo gdyby młodzi mieli tyle energii i pomysłów ech pomarzyć

  odpowiedz

  • 0 (0)

  kasia, w dniu 15-06-2024 20:22:52 napisał:

  do Kamila zduna. Zadziwiające Ciekawe co masz na myśli..jakie Twoim zdaniem, znajomości korzystają z inwestycji czy realizowanych projektów integracyjnych. Mieszkańcy to nie społeczność? Musisz być mocno sfrustrowany człowieku... Zawsze każdy ma szansę startować i poddać się ocenie mieszkańców czy się nadaje... Startuj i TY w wyborach i pokaż co potrafisz!!!

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Naruto, w dniu 15-06-2024 20:29:03 napisał:

  Z całym szacunkiem ale czy w tym fyrtlu mieszkają tylko sami seniorzy 70+ Co robi przewodnicząca by aktywizować"młodzież" od której to zależy najwięcej.Dajmy odpocząć poczciwym seniorom,emerytom etc.Kółka wzajemnej adoracji są mile widziane ale w innych ogniskach i stowarzyszeniach,ale nie w samorządach mieszkańców.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Spójście , w dniu 16-06-2024 11:10:34 napisał:

  Geriatria ale to przecież mędrcy, którzy wiedzą najlepiej

  odpowiedz

  • 0 (0)

  xxl, w dniu 16-06-2024 11:20:50 napisał:

  nie na temat ale ciesze ze znowu grasz robert szkoda chorwacja przegrała 3;0 alan chciał gwiazda realu madryt silna grupa

  odpowiedz

  • 2 (2)

  BM, w dniu 16-06-2024 14:32:47 napisał:

  Gratulacje Ewunia

  odpowiedz

  • 2 (2)

  kasia, w dniu 16-06-2024 15:23:57 napisał:

  Do Naruto. Z tego co mi wiadomo to Osiedle "Kazika" zaludniano młodymi ponad 40 lat temu. Dzisiaj są w grupie wiekowej jak mówisz. Niewielu młodych mieszka tutaj. Wiadomo też, że ten samorząd pod przewodnictwem EH od 2011 roku przez wiele sezonów były organizował turnusy dla dzieci i młodzieży w przekroju wiekowym 7-17 lat.Moim zdaniem była to wytchnieniówka dla rodziców.Obecnie są turnusy od juniora do seniora. Można wiele oczekiwać ale o jakiej aktywizacji mówisz? krytykując jednocześnie to, że seniorzy są aktywni? Łącznie z tym, że tylko oni uczestniczą w spotkaniach integracyjnych. Nikt nie zabrania młodym przejąć przewodniczenia i aktywizowania młodych.... Nie wiem kim jesteś ale odnoszę wrażenie, że musisz nie lubić seniorów. Życzę byś doczekał w zdrowiu ich wieku.....

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Zofia, w dniu 17-06-2024 11:20:31 napisał:

  Jak szybko mija życie.Dzisiaj młody jutro stary.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  obserwator , w dniu 17-06-2024 13:42:16 napisał:

  młodzi nie interesują się samorządami i zebraniami podziwiać emerytów za ich energię i pomysły a młodzi niech się od nich uczą bo to im się przyda

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Budowa magazynów
Szkolenie z HACCP
80PLN
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)