Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2024

Wybrano sołtysa. Przed Mirosławem Paliwodą druga kadencja

fot. MM

fot. MM

W piątkowy wieczór w świetlicy wiejskiej# w Karnówku odbyło się zebranie sprawozdawcze połączone z wyborem sołtysa i rady sołeckiej. Zgodne z przewidywaniami, mieszkańcy postanowili powierzyć opiekę nad wsią dotychczasowemu sołtysowi.

Zebranie rozpoczęła i poprowadziła kierownik biura obsługi mieszkańców w nakielskim urzędzie miejskim Renata Wrzeszcz, której przy stole prezydialnym towarzyszyli również: prezes Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Nakle Sławomir Sobczak, Inspektor ds. księgowości i sprawozdawczości budżetowej w nakielskim magistracie Dominika Kałużna oraz sołtys Karnówka Mirosław Paliwoda.

Pierwszym istotnym punktem zebrania było sprawozdanie z działalności sołtysa i rady sołeckiej, które w sposób obszerny – z podziałem na każdy rok w minionej kadencji – wygłosił Mirosław Paliwoda. Następnie mieszkańcy wybrali spośród siebie komisję skrutacyjną, która była odpowiedzialna za przeprowadzenie wyborów sołtysa i członków rady sołeckiej w kadencji 2024-2029. W jej skład weszły panie: Teresa Sobieszczyk, Barbara Świątek i Dorota Boncel. Komisja skrutacyjna stwierdziła, że na zebranie stawiło się 42 uprawnionych do głosowania w wyborach mieszkańców, po czym przystąpiła do przyjmowania kandydatur na sołtysa Karnówka. Pierwszą zgłoszoną przez mieszkańców był Mirosław Paliwoda, który wyraził zgodę na start w wyborach. Z kolei drugim kandydatem na sołtysa miał być Wacław Mroczkowski, który jeszcze do kwietnia 2019 roku – nieprzerwanie od 27 lat – sprawował funkcję sołtysa Karnówka. Na zorganizowanym 5 lat temu zebraniu wyborczym doszło jednak do zakończenia kadencji Wacława Mroczkowskiego, który stosunkiem głosów 19 do 20 przegrał w tajnych w wyborach z Mirosławem Paliwodą.

Do rewanżowej potyczki wyborczej jednak nie doszło, bowiem Wacław Mroczkowski odmówił startu w wyborach, dlatego też tym razem tajne wybory były tylko formalnością. Po podliczeniu głosów okazało się, że 33 kandydaturę Mirosława Paliwody poparły 33 osoby, natomiast 9 mieszkańców zagłosowało przeciw. W dalszej kolejności przeprowadzono wybory na członków rady sołeckiej, która w przypadku wsi Karnówko składa się z 5 osób. Tutaj również wybory były tylko formalnością, bowiem zgłoszono dokładnie 5 osób. Tym samym skład rady sołeckiej Karnówka zasilili: Michał Należyty, Dawid Boncel, Aleksandra Lutomska, Artur Kubiak i Hanna Paliwoda.

Oceń artykuł: 4 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Audyt środowiskowy
3000PLN
Praca na wysokości
60PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Budowa magazynów
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)