Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2024

Wycieczka profilaktyczna. Uczniowie Dwójki udali się w góry

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach od 11 do 14 czerwca 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej #Nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią uczestniczyli w wycieczce profilaktycznej do Kotliny Kłodzkiej.

Dzięki pozyskanym środkom finansowym z Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałania Narkomanii i Uzależnieniom Behawioralnym w Nakle nad Notecią, Akcja LATO 2024,  dzieci mogły atrakcyjnie spędzić cztery dni w górach.

Celem naszej wycieczki było poznawanie kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii, poszerzanie wiedzy z  różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego oraz podnoszenie sprawności fizycznej.

Opiekę nad 48 uczestnikami sprawowały: Joanna Czajkowska  – kierownik wycieczki, Magdalena Bzdawka, Alicja Szwejkowska-Radtke, Jolanta Stawicka oraz Maria Lach – Kuśnierkiewicz.

Uczniowie  aktywnie spędzili czas na wyjeździe, mieli okazję zobaczyć i zwiedzić:

- Wrocław –  Ostrów Tumski – znaną wszystkim urokliwą wrocławską wyspę. Tam uczniowie podziwiali piękną katedrę oraz spacerowali po Moście Tumskim.  Kolejnym punktem, była przepiękna Starówka,

- Góry Stołowe – wejście z przewodnikiem na Szczeliniec Wielki,

- Kudowa Zdrój – zwiedzanie Kaplicy Trupich Czaszek oraz Parku Zdrojowego,

- Skalne Miasta w Adrspach w Czechach – zwiedzanie z przewodnikiem,

- Kopalni Złota w Złotym Stoku – zwiedzanie z  przewodnikiem, który opowiadał o czasach, kiedy wydobywało się w tym miejscu złoto.

Pobyt na wycieczce był dla wszystkich wspaniałym przeżyciem. Radość z nowych przyjaźni, gościnność, otwartość i serdeczność wszystkich, którzy zadbali o wspaniałą atmosferę, na długo pozostawi w ich pamięci bezcenne wspomnienia.

Materiał: Joanna Czajkowska - nauczycielka SP2

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)