Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

08 czerwca 2024

Wyjątkowy dzień w szkole. Festyn rodzinny na boisku

fot. powierzone

fot. powierzone

Zespół Szkolno-Przedszkolny# im. ”Dzieci Potulic” w Potulicach wraz z innymi podmiotami z terenu Potulic 8 czerwca br. zorganizował na boisku szkolnym ZSP Dzień Dziecka oraz imprezę towarzyszącą, jaką był festyn rodzinny.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się zmaganiami sportowymi dzieci, które wzięły udział w III Biegu o Liść Dębu z Parku Hrabiny Anieli Potulickiej.

Za organizację i sprawne przeprowadzenie biegów odpowiadała dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz Rada Rodziców i instytucje wspierające.

Szkoła zadbała  o znalezienie sponsorów, dzięki którym mogliśmy wręczyć zwycięzcom atrakcyjne nagrody rzeczowe, dzięki staraniom Rady Rodziców zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami.

Niewątpliwie dużą niespodzianką dla wszystkich biegaczy były lody ufundowane przez Radę Rodziców naszej placówki.

Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali nauczyciele oraz strażacy z OSP Potulice, przedstawiciele policji i straży miejskiej z Nakła nad Notecią, którym serdecznie dziękujemy. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników biegów oraz festynu czuwał Pan Tomasz Niemyjski, któremu serdecznie dziękujemy. Słowa podziękowania należą się strażakom z OSP Potulice, którzy czuwali nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem biegów.

Po emocjach sportowych zabawa miała swój ciąg dalszy na dziedzińcu szkolnym, gdzie na przybyłe dzieci i ich rodziców czekało wiele atrakcji.

Nasi podopieczni chętnie korzystali z przygotowanych dla nich propozycji. „Ekologiczny pokaz mody” cieszył się powodzeniem, a przygotowane stroje zachwyciły publiczność. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

Kolejną atrakcją był konkurs ekologiczny ph. ” Nasza Ziemia”, a powstałe prace stworzyły piękną wystawę. Uczniowie wykazali  się wiedzą i umiejętnościami w quizach matematycznych, wspinali się po ściance, poddawali  malowaniu twarzy i kolorowych tatuaży, bawili się w pianie, upiększali zaplatanymi warkoczykami, zjeżdżali z dmuchanych ślizgawek.

Jedną z ciekawszych atrakcji było zapewne spotkanie z alpakami, które dotarły do nas dzięki wsparciu  Sołectwa Potulice.

Serdecznie dziękujemy wszystkim podmiotom, które swoim zaangażowaniem przyczyniły się do radosnego świętowania Dnia Dziecka. Jako gospodarze cieszymy się, że mogliśmy gościć na terenie naszej placówki tak wiele osób-zarówno dzieci, jak i dorosłych. Szczególne podziękowania kierujemy do służb dbających o bezpieczeństwo podczas całej imprezy i zapewnienie naszym podopiecznym atrakcji oraz sponsorom, wśród których znaleźli się:  Gminna Komisja ds. profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nakle nad Notecią, Stowarzyszenie Ekologiczne Ziemi Nakielskiej OIKOS, Nadleśnictwo Bydgoszcz, Sołectwo Potulice, Fundacja Potulicka, Zakład Karny w Potulicach, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy, prywatny podmiot oraz  Rada Rodziców ZSP Potulice.

Materiał: Małgorzata Marszałek / ZSP im. "Dzieci Potulic" w Potulicach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)