Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2024

Występ Cup 2024. Sobotni turniej piłki nożnej

fot. ZSP w Występie

fot. ZSP w Występie

W sobotę 15.06.2024r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym# w Występie odbył się pierwszy turniej piłki nożnej pod nazwą Występ Cup 2024. Udział w nim wzięli uczniowie ze szkół w naszej gminie.

Przybyli młodzi piłkarze z ZSP nr3, z Potulic, z Gorzenia, ze Ślesina no i oczywiście nasza szkolna drużyna. Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach: klasy 1-4 oraz 5-8. Zawodnicy byli zadowoleni ze spotkania, pamiętali o zasadzie fair play i dali popis umiejętności piłkarskich. Wszyscy piłkarze otrzymali medale a drużyny puchary.

Organizatorami i sponsorami spotkania byli: ZSP w Występie, Rada Rodziców z p. J.Terpiłowską i p. M.Centałą, radni p. E. Hoppe- Kowalska, p. K. Ksobiak, p. S. Krainski, Młodzieżowa Rada Miejska z przedstawicielem Dawidem Centałą, KGW oraz p. E. Wegner- sklep ABC. Każdy uczestnik turnieju został poczęstowany babeczkami upieczonymi przez uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem pań z KGW. Rodzice mogli skorzystać z wypieków i kawy w naszej plenerowej kawiarence. Po spotkaniu pojawiły się nowe pomysły na organizację kolejnych imprez sportowych, które zachęcą młodzież do uprawiania sportu. Dziękuję wszystkim Przyjaciołom i Pracownikom ZSP w Występie oraz uczestnikom turnieju  za organizację i miłą atmosferę.

Materiał: Iwona Szopińska, dyrektor ZSP Występ

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)