Dziś mamy 22 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 lutego 2024

XV Olimpiada Policyjna. Paweł Kowalski z Krzywoustego z szansą na finał

fot. powierzone

fot. powierzone

W czwartek, 15 lutego 2024 r. Paweł Kowalski – uczeń #klasy 4 matematyczno-humanistycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią pod opieką merytoryczną Andrzeja Kindermana brał udział w zawodach II etapu XV Olimpiady Policyjnej. Do zawodów okręgowych Komitet Główny Olimpiady zakwalifikował z całej Polski jedynie 83 uczniów i tylko jednego z województwa kujawsko-pomorskiego – Pawła.

Drugi etap, który przeprowadzono on-line polegał na udzieleniu odpowiedzi na zadania z zakresu wiedzy policyjnej, wstępu do prawoznawstwa i wiedzy o społeczeństwie.

Organizatorem olimpiady, której celem jest zachęcenie uczniów szkół maturalnych do pogłębienia wiedzy o roli i zadaniach Policji, jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo i porządek publiczny jest Akademia Policji w Szczytnie.

Dziękując Pawłowi za dotychczasowy wkład pracy, życzymy dalszych sukcesów olimpijskich.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)