Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

22 czerwca 2024
Wiadomości z regionu

Zderzenie dwóch samochodów. Lądował śmigłowiec LPR

fot. OSP Solec Kujawski

fot. OSP Solec Kujawski

Przed godziną 11:00 dwa zastępy# z naszej jednostki OSP Solec Kujawski zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego na 290 km Drogi Krajowej nr 10.

Z pierwszych informacji przekazanych przez dyspozytora wynikało, że w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy. Po przybyciu na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia. Z uwagi na brak informacji ze strony zgłaszającego odnośnie osób poszkodowanych na miejsce skierowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po przebadaniu osób biorących udział w zdarzeniu okazało się, że śmigłowiec LPR nie jest potrzebny i może wrócić do bazy. Wszystkie osoby biorące udział w kolizji zostały na miejscu. Na miejscu działały zastępy straży pożarnej z Solca Kujawskiego oraz Bydgoszczy. Strażacy działania prowadzili wspólnie z Ratownikami Medycznymi oraz Funkcjonariuszami Policji. W pierwszej fazie działań ruch na „Krajowej 10“ został zablokowany. Po kilkudziesięciu minutach wprowadzono ruch wahadłowy.

W trakcie, gdy dwa zastępy z naszej jednostki działały na DK 10 trzeci zastęp został wysłany do zaplątanego na lince ptaka. Ptak znajdował się na wysokości pierwszego piętra. Strażacy przy użyciu drabiny uwolnili uwięzioną kawkę i przekazali Fundacji Jeko.

Materiał: OSP Solec Kujawski

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)