Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

01 września 2022

Żegluga zainaugurowała nowy rok szkolny. Wystąpiła szkolna orkiestra

fot. Bogdan Ślagowski

fot. Bogdan Ślagowski

1 września 2022 w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej #im. kmdr. B.Romanowskiego w Nakle nad Notecią zainaugurowano nowy rok szkolny.

Na boisku zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele rodziców i zaproszeni goście. Społeczność szkolną, a w szczególności uczniów rozpoczy-nających naukę w klasach pierwszych powitał pan dyrektor Kazimierz Toczko. Kilka ciepłych słów do uczniów i nauczycieli skierował Wicestarosta Nakielski Tomasz Miłowski. Nie zabrakło również wspomnienia rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po wysłuchaniu kilku utworów zagranych przez szkolną or-kiestrę i zespół szantowy uczniowie udali się do sal lekcyjnych na pierwsze, powakacyjne spotkania z kolegami i wychowawcami. Udanego roku szkolnego!

Materiał: Marzanna Gawrońska - Tercjak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 21 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)