Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2024

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

fot. MM

fot. MM

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

Program „Edukacja z wojskiem” na ostatniej prostej

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tematyki i sposobu poprowadzenia zajęć przez wojsko. Oddelegowany do szkolenia żołnierz wykazał się ogromną cierpliwością i profesjonalnie poradził sobie z młodzieżą. W obrazowy i praktyczny sposób przedstawił ważne treści m.in. z pierwszej pomocy. Na pewno skorzystamy z takich zajęć, o ile będą organizowane w przyszłości- powiedział dyrektor jednej ze szkół podstawowych uczestniczących w projekcie.

"Edukacja z wojskiem" jest wspólnym przedsięwzięciem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. W ramach programu żołnierze prowadzą zajęcia w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia są dostosowane do wieku i zainteresowań uczniów. Żołnierze prowadzą je w obecności nauczycieli.

Do 20 czerwca na Kujawach przeszkolonych będzie ponad 5000 uczniów ze 171 placówek oświatowych.

W całej Polsce w "Edukacji z wojskiem" 800 żołnierzy odwiedziło już 2,2 tys. szkół i przeszkoliło ponad 60 tys. uczniów.

Materiał: Ppor. Julia Rozworowska-Wolańska / koordynator wojewódzki programu „Edukacja z wojskiem”

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

    • -2 (2)

    przyjaciel psów, w dniu 13-06-2024 11:37:31 napisał:

    obym się mylił..... z wojskiem, czy formacją macierewicz???? precyzji brak i pewnie brak z tego powodu ' autor nie ...

    odpowiedz

    • -2 (2)

    Gruby , w dniu 13-06-2024 11:54:43 napisał:

    Już od samej młodości pranie mózgu.

    odpowiedz

    • 1 (1)

    wojak, w dniu 14-06-2024 11:23:53 napisał:

    Zlikwidowań te wszystkie licea wojskowe i terytorialsów a przywrócić służbę czynną jak kiedyś a nie jak teraz w liceach uczą teorii raz po raz zajęcia praktyczne , terytorialsi bawią w harcerzy przecież jak się patrzy na te formacje na uroczystościach to oni nie umieją nawet równo maszerować i utrzymać szyk a gdzie wyszkolenie na polu walki kiedyś taki synek był zabrany od mamy musiał się wstawić w jednostce na drógim końcu kraju nie było internetu by poprowadził docelowo trzeba było ruszyć bańką to już było początek szkoły życia na unitarce zero kontaktów z rodziną ewentualnie listy i prze pierwsze pół służby wycisk jak przetrwać na poligonie bo jak się popełniało błędy to był wycisk od starego wojska albo trepów a nie jak te biedny młody nie doszkolony żołnierz po dziewięciomiesięcznym szkoleniu rzucony od razu na granicę to można sobie wyobrazić ilu nie potrzebnie młodych nie doszkolonych zginęło pod czas wojny

    odpowiedz

    • -1 (1)

    Ja, w dniu 14-06-2024 11:30:07 napisał:

    Do wojak nie jest żadną tajemnicą że terytorialsi i lice wojskowe stworzone są dla emerytowanych trepów by mogli sobie dorobić do emerytury przecież w gminie Mrocza też uczy emerytowany major WP

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Ja, w dniu 18-06-2024 14:58:54 napisał:

    Jednostki wojskowe zlikwidował wiadomo kto z prywatnych domów mieszkań zrobili koszary wiadomo kto zniszczyli zakłady pracy sprzedali firmy wiadomo kto i komu co nam pozostało wyrabiać się w zachodnich firmach które są na terenie kraju .Brawo rząd

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)