Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

Ciekawostki

25 lutego 2024 0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
25 lutego 2024 0

Wybierasz się w podróż? Uważaj, by nie stać się narkotykowym przemytnikiem

Narkotyki - jak się ustrzec? Wybierając się w podróż #za granicę pamiętaj!

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Podtrzymywanie kontaktu z rodziną. Readaptacja osób osadzonych

Rodzina odgrywa bardzo ważną rolę w procesie readaptacji #społecznej skazanych. Jest istotnym elementem w procesie resocjalizacji. Na terenie potulickiego więzienia systematycznie realizowany jest program readaptacji społecznej z zakresu integracji rodzin pn. Ojcem zostać łatwo. Znacznie trudniej nim być.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 1

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 0

Sprawdzą, czy pracę napisała sztuczna inteligencja. Walka z plagiatami

W związku z szybko rosnącą popularnością narzędzia ChatGPT #i wzrostem ryzyka wykorzystywania go przez studentów w trakcie pisania prac dyplomowych eksperci z Ośrodka Przetwarzania Informacji (OPI) postanowili pomóc wszystkim promotorom w kraju – dodali nową funkcję do Jednolitego Systemu Antyplagiatowego (JSA). Już od lutego 2024 roku każda jednostka prowadząca studia lub szkołę doktorską może całkowicie bezpłatnie zbadać, czy dana praca dyplomowa została napisana z użyciem sztucznej inteligencji. Nowe rozwiązanie OPI pozwoli jeszcze skuteczniej walczyć z plagiatami na wszystkich poziomach studiów.

(czytaj więcej)
14 lutego 2024 0

Szczególny dzień dla zakochanych. Dzisiaj popularne walentynki

Dzisiaj, 14 lutego przypadają Walentynki#, zwane Dniem Zakochanych. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

(czytaj więcej)
11 lutego 2024 1

Światowy Dzień Chorego. "Nie jest dobrze, by człowiek był sam"

Światowy Dzień Chorego to ustanowione przez# papieża Jana Pawła II święto, w trakcie którego skupiamy się na osobach chorych i cierpiących. To okazja do wyrażenia solidarności, empatii i wsparcia dla tych, którzy zmagają się z różnymi schorzeniami fizycznymi, psychicznymi lub emocjonalnymi.

(czytaj więcej)
04 lutego 2024 1

Światowy Dzień Walki z Rakiem. Dużą rolę odgrywa profilaktyka

4 lutego obchodzimy XXIII Światowy Dzień Walki #z Rakiem 2023 (World Cancer Day). Święto zostało ustanowione w 2000 roku podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w Paryżu.

(czytaj więcej)
01 lutego 2024 0

Bezpieczeństwo i wygoda. Skorzystaj ze zniżek w czasie ferii

Ferie zimowe trwają. To idealny czas, by pobrać aplikację #mObywatel, jeśli jeszcze jej nie macie. Sprawdźcie, jak dzięki niej możecie korzystać ze zniżek – w wypożyczalniach sprzętu sportowego albo środkach komunikacji.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2024 0

Drzwi otwarte w nakielskiej komendzie. Policjanci opowiedzieli o służbie

Mundurowi nakielskiej komendy powiatowej #zorganizowali wczoraj „drzwi otwarte”, podczas których osoby zainteresowane służbą w Policji, uzyskać mogły szczegółowe informacje w sprawie wymogów stawianych kandydatom i postępowania kwalifikacyjnego.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2024 1

Jakie imiona wybierano dla dzieci w 2023 roku? Klasyczne czy nowoczesne?

Zofia i Nikodem to najpopularniejsze #imiona ubiegłego roku. Od kilku lat czołówka rankingu najchętniej wybieranych imion pozostaje bez zmian. Pamiętajmy jednak o tym, że ewolucja popularności imion wiąże się ze zmianami trendów społecznych i kulturowych. Imiona, które kiedyś królowały, mogą chwilowo tracić popularność na rzecz tych nowoczesnych, by potem powrócić ze zdwojoną siłą.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2024 3

Nieświadomie zjadamy mikroplastik. Dzień Bez Opakowań Foliowych

Na Ziemi nie ma już miejsc bez plastiku. #Od trudno dostępnych rowów oceanicznych po Mount Everest nasza planeta tonie w śmieciach. Ogrom plastikowych odpadów szkodzi środowisku naturalnemu oraz zagraża równowadze ekologicznej.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2024 3

Sprawdzono jakość tłuszczów do smarowania. Nałożono kary pieniężne

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przedstawia wyniki #przeprowadzonej w II kwartale 2023 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej tłuszczów do smarowania innych niż tłuszcze mleczne oraz tłuszczów do celów kulinarnych.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2024 4

Zasady opieki nad zwierzętami podczas mrozów. Jak postępować?

W związku z występującymi ostatnio niskimi temperaturami oraz trudnymi warunkami #atmosferycznymi tj. wzmożonymi opadami śniegu, w trosce o dobro zwierząt domowych Główny Lekarz Weterynarii przypomina o podstawowych zasadach opieki nad zwierzętami podczas mrozów.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2024 0

Ferie zimowe 2024. Internetowa baza wypoczynku

W poniedziałek rozpoczęły się ferie zimowe. #Z przerwy od szkolnych obowiązków skorzystają jako pierwsi uczniowie i uczennice z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, a także zachodniopomorskiego. 15 stycznia będzie dniem rozpoczęcia ferii zimowych dla 1,4 mln dzieci i młodzieży. Ferie obejmą w całym kraju łącznie 4,8 mln uczniów z 21 tys. szkół.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2024 1

Skorzystaj z mObywatela 2.0. Aplikacja może przydać się podczas ferii

Bez względu na to, czy zostajesz w miejscu zamieszkania #czy wyjeżdżasz w podróż – skorzystaj z aplikacji mObywatel. Do końca 2023 r. aplikacja została pobrana już ponad 16 milionów razy, a ta liczba wciąż rośnie. Sprawdź, jak może przydać Ci się podczas tegorocznych ferii zimowych.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2024 5

Choroba współczesnych czasów. Do czego może prowadzić otyłość?

Otyłość jest chorobą, którą trzeba leczyć. Powikłania otyłości znacznie# pogarszają jakość życia i prowadzą do wielu schorzeń

(czytaj więcej)
12 stycznia 2024 1

Fałszywe domeny. Co powinno zwrócić naszą uwagę?

Podejrzanie niska cena, brak kontaktu do biura obsługi klienta, skrajne opinie o #sklepie wystawione przez innych użytkowników – wszystkie te rzeczy powinny zwrócić Waszą uwagę i skłonić do sprawdzenia, czy nie trafiliście na fałszywą domenę, która podszywa się np. pod znany sklep internetowy.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2024 0

Mróz zatrzymał prace odkrywkowe. Co do tej pory odkopano?

Jeśli pogoda pozwoli i mróz nie będzie przeszkodą w prowadzeniu prac# odkrywkowych, zespół archeologów wznowi prace na naszym przyszłym placu budowy strażnicy, przy ul. Prostej w Toruniu.

(czytaj więcej)
08 stycznia 2024 1

Jak wygląda opieka okołoporodowa w Polsce? Podziel się doświadczeniami

Zachęcamy serdecznie wszystkie kobiety do podzielania się# doświadczeniami związanymi z porodem.

(czytaj więcej)
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)