Dziś mamy 22 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 lutego 2024

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Mł. asp. Ewa Kołodziej - Rotkiewicz z komendy w Nakle w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej przeprowadziła zajęcia z zawodnikami, którzy uczestniczyli w  feryjnych zajęciach nakielskiego klubu judo.

Dzieci usłyszały wiele cennych rad. Mundurowa przypomniała zasady bezpiecznego spędzania czasu w gronie rówieśników i korzystania z zimowego wypoczynku w czasie ferii. Wskazała na obowiązujące przepisy ruchu drogowego oraz tak istotne noszenie elementów odblaskowych, poprawiających widoczność w trakcie przemieszczania się po drogach.

Ponadto dzielnicowa wyjaśniała jak powinni zachować się młodzi judocy w przypadku kontaktu ze środkami odurzającymi i używkami, podając liczne przykłady obrazujące wskazaną tematykę.

Podczas zajęć policjantka przypomniała także o przepisach prawnych regulujących odpowiedzialność prawną nieletnich zgodnych z ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik / p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)