Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 lutego 2024

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Mł. asp. Ewa Kołodziej - Rotkiewicz z komendy w Nakle w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej przeprowadziła zajęcia z zawodnikami, którzy uczestniczyli w  feryjnych zajęciach nakielskiego klubu judo.

Dzieci usłyszały wiele cennych rad. Mundurowa przypomniała zasady bezpiecznego spędzania czasu w gronie rówieśników i korzystania z zimowego wypoczynku w czasie ferii. Wskazała na obowiązujące przepisy ruchu drogowego oraz tak istotne noszenie elementów odblaskowych, poprawiających widoczność w trakcie przemieszczania się po drogach.

Ponadto dzielnicowa wyjaśniała jak powinni zachować się młodzi judocy w przypadku kontaktu ze środkami odurzającymi i używkami, podając liczne przykłady obrazujące wskazaną tematykę.

Podczas zajęć policjantka przypomniała także o przepisach prawnych regulujących odpowiedzialność prawną nieletnich zgodnych z ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik / p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)