Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. Drużyna z Łokietka na podium

fot. powierzone
29 maja 2023 r. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego Chłopców i Dziewcząt# w Lekkoatletyce na Boisku „Orlik” przy ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią.
Uczniowie pięć szkół ponadpodstawowych: ZSŻŚ im. kmdr. B. Romanowskiego, ZS im. St. Staszica, LO im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią, ZS im. Wł. Łokietka w Lubaszczu, ZSP im. W. Witosa w Samostrzelu startowali w 4 konkurencjach:
- bieg na 100 m,
- skok wzwyż,
- pchnięcie kulą,
- skok w dal.
Zawodnicy reprezentujący Zespół Szkół im. Wł. Łokietka wywalczyli II miejsce w kategorii drużynowej dziewcząt i miejsca na podium w indywidualnych starciach.
Puchary zdobyli:
Agata Muzolf I miejsce w skoku w dal
Dominika Nowak II miejsce w pchnięciu kulą
Dawid Brzeziński II miejsce w biegu na 100 m
Dziękujemy organizatorom oraz młodym sportowcom.
Materiał: Agnieszka Andrzejewska / Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria









Czytaj również
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)