Dziś mamy 28 listopada 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

29 sierpnia 2023

Zmarł wieloletni dyrektor Centrum Onkologii. Nie żyje doktor Pawłowicz

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Żegnamy doktora Zbigniewa Pawłowicza, wieloletniego dyrektora bydgoskiego Centrum #Onkologii, parlamentarzystę, samorządowca, zasłużonego dla Bydgoszczy i regionu. Był świetnym menedżerem, wizjonerem, pasjonatem pracy, a przede wszystkim oddanym pacjentom lekarzem, znakomitym chirurgiem. - To Jemu zawdzięczamy obecny kształt bydgoskiego ośrodka onkologicznego i to, że jest to jeden z najlepszych tego typu ośrodków w kraju – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Doktor Zbigniew Pawłowicz kierował Centrum Onkologii w latach 1996-2014. Jako dyrektor i lekarz stawiał z jednej strony na nowoczesne technologie w diagnostyce i terapii, z drugiej – na indywidualne i służebne podejście do pacjenta zgodnie z zasadą „jesteśmy dla Ciebie”. Dzisiejsze CO, nowoczesną placówkę kompleksowego leczenia chorób nowotworowych, stworzył wzorując się na najlepszych rozwiązaniach światowych. Jego autorskimi realizacjami są silny segment profilaktyczny centrum, wielospecjalistyczna poliklinika CO, łączące badania naukowe z onkologią personalizowaną Innowacyjne Forum Medyczne, Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu z pełnowymiarowym basenem pływackim, a nawet model żywienia pacjentów, oparty o przyzwoite standardy hotelowe.

Ma swój podpis w Bydgoskiej Alei Autografów i stałe miejsce w pamięci tych, którzy mieli szczęście się z Nim zetknąć.

Cześć Jego Pamięci!

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 19 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokalendarze A3
35PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Konstrukcje stalowe
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Zadaj pytanie
20PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe

Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

(czytaj więcej)
0

Nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Zadbaj o zdrowie

Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który jest ważny# a równocześnie często zaniedbywany - zdrowie psychiczne. W dzisiejszym zabieganym i stresującym świecie, zapominamy o tym, że to nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Możemy inwestować w karierę, osiągać sukcesy zawodowe i gromadzić bogactwo materialne, ale jeśli zaniedbamy zdrowie psychiczne, to wszystko traci na wartości.

(czytaj więcej)