Zmarła wieloletnia działaczkaspołeczna i samorządowa. Nie żyje Jadwiga Wołowicz
fot. UM Szubin
Z głębokim smutkiem żegnamy Panią Jadwigę Wołowicz#, mieszkankę Zalesia, wieloletnią działaczkę społeczną i samorządową.
Pani Jadwiga przez 43 lata była Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Szaradowie, które powstało dzięki jej zaangażowaniu. Przez trzy kadencje pełniła funkcję Radnej Rady Miejskiej w Szubinie, a przez dwanaście lat z oddaniem działała jako sołtys sołectwa Zalesie. Jej inicjatywy doprowadziły do utworzenia świetlicy wiejskiej w Szaradowie oraz powstania filii biblioteki. Była promotorką sztuki ludowej Pałuk, dbając o pielęgnowanie i przekazywanie tradycji kolejnym pokoleniom. Za swoją działalność i zasługi otrzymała wiele wyróżnień, w tym Honorowy Medal im. ks. Jana Kleina oraz Medal Honorowy Sędziwoja z Szubina, które potwierdzają jej wkład w życie lokalnej społeczności.
Pani Jadwiga na zawsze pozostanie w naszej pamięci, jako osoba pełna energii, dobroci i oddania sprawom mieszkańców.
Rodzinie i bliskim składamy wyrazy najgłębszego współczucia.
Cześć Jej Pamięci.
Materiał: UM Szubin
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!