25 listopada – Dzień Kolejarza. Święto obchodzone od 1981 roku
fot. archiwum
Dzisiaj Dzień Kolejarza. To święto wszystkich pracowników #kolei: przewoźników, zarządców infrastruktury, firm przemysłu kolejowego oraz przedstawicieli środowisk naukowych związanych z branżą kolejową i miłośników kolei.
Święto obchodzone jest od 1981 roku w dzień wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. Obchody Dnia Kolejarza to również okazja do przyznania awansów i odznaczeń. Elementem obchodów są także pielgrzymki na Jasną Górę i do innych sanktuariów. Udział w nich biorą pracownicy z rodzinami, emeryci, renciści oraz sympatycy kolei. Kolej to jeden z najbardziej efektywnych, ekologicznych i bezpiecznych środków transportu.
Wszystkim pracownikom kolei oraz osobom związanym z tą branżą składamy najserdeczniejsze życzenia.
Redakcja
Czytaj również
- Dzień Pracownika Socjalnego. Składamy najserdeczniejsze życzenia
- Dzień Edukacji Narodowej. Składamy najserdeczniejsze życzenia
- Każdego dnia ratują życie i zdrowie. Dzień Ratownika Medycznego
- Dzisiaj Święto Straży Gminnej i Miejskiej. Ustanowione po 1997 roku
- Święto Policji. Składamy najserdeczniejsze życzenia
Dodaj komentarz
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Nie marnuj jedzenia. Co nadaje się do zamrożenia?
Zamrażanie żywności to doskonały sposób na zachowanie świeżości# i smaku produktów przez dłuższy czas. To nie tylko oszczędza czas, ale także pomaga uniknąć marnowania jedzenia.
(czytaj więcej)Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Bohaterski zryw
27 grudnia obchodzimy Narodowy Dzień #Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Upamiętniamy w ten sposób zwycięski zryw Polaków przeciwko Niemcom z lat 1918–1919 i składamy hołd jego bohaterskim uczestnikom.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Ja, w dniu 26-11-2023 10:30:52 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!