Wiadomości z regionu
Skradziona tuba odnaleziona. Trafiła z powrotem w ręce dyrygenta orkiestry
fot. KMP w Bydgoszczy
Skradziona tuba marki Amati została odnaleziona#. Dyrygent Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Świekatowie został poinformowany o porzuceniu instrumentu przez jeden z portali internetowych. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności kradzieży.
Z policjantami z bydgoskiego Szwederowa skontaktował się właściciel skradzionej tuby, który poinformował ich, że pod jednym z filmików Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Świekatowie pojawiła się informacja o możliwym miejscu porzucenia instrumentu.
Dyrygent od razu skontaktował się w tej sprawie z policjantami. Funkcjonariusze wspólnie z właścicielem tuby pojechali na skwer Tadeusza Nowakowskiego w Bydgoszczy, gdzie pod pomnikiem zauważyli owinięty w kurtkę i worek na śmieci przedmiot. Po rozpakowaniu okazała się nim być skradziona w nocy z 11 na 12 grudnia tuba. Policjanci, wspólnie z mężczyzną i zabezpieczonym instrumentem, pojechali na komisariat aby dopełnić wszelkich formalności.
Instrument wrócił w ręce właściciela, który w celu sprawdzenia czy nie jest uszkodzony zagrał na nim kolędę i w taki sposób pożegnał się z policjantami.
Materiał: asp. Krzysztof Bratz / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!