Dziś mamy 30 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

14 września 2023

Czarni przedłużyli passę zwycięstw. Łatwo nie było

fot. BG

fot. BG

Czarni Nakło po raz kolejny przekonali się jak niewygodnym dla nich rywalem jest #Orzeł Przyłęki. Co prawda finalnie udało się odnieść zwycięstwo, ale nie przyszło ono łatwo.

Niepokonani po dwóch meczach Czarni Nakło podejmowali w kolejnym spotkaniu na własnym boisku Orła Przyłęki. Goście nie najlepiej rozpoczęli nowe rozgrywki, a pomimo tego plasowali się w środkowej części tabeli. A to wszystko dlatego, że jak do tej pory rozgrywki piłkarskiej B – klasy w bydgoskiej grupie III są bardzo wyrównane. Jeden zwycięski mecz może wiele pozmieniać, to samo w przypadku porażki. Czarni natomiast bardzo dobrze rozpoczął nowy sezon, nie ponosząc porażki i w meczu z Orłem chciał podtrzymać dobrą passę. Niewygodny jest to jednak rywal dla nakielskich zawodników, którzy na pewno pamiętali sromotną porażkę sprzed roku, gdzie również w Potulicach ulegli aż 0:3. W minioną niedzielę o powtórce nie mogło być jednak mowy i finalnie tak też nie było. Łatwo jednak też nie. Goście po raz kolejny pokazali, że mają potencjał i możliwości na skuteczną walkę z teoretycznie mocniejszym na papierze rywalem. A dotychczasowe wyniki nie powinny za wiele sugerować.

Czarni od początku gry posiadali optyczną przewagę, prowadzili grę, dłużej posiadali piłkę, ale to Orzeł był bardziej konkretny w ofensywie. Często brakowało jednak ostatniego, dokładnego podania, bądź odrobiny szczęścia czy skuteczności. Gospodarze również mieli swoje szansę, a najlepsze w pierwszych 45. minutach zmarnował Łukasz Bzdawka. Do przerwy był zatem remis więc kwestia zwycięstwa pozostawała otwarta. W drugiej części spotkania obie drużyny szukały okazji na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. Przez długi czas biły jednak głową w mur. Dopiero w 89. minucie szczęście uśmiechnęło się do nakielskiej drużyny, która po bramce Kamila Sobieszczyka zdołała przełamać impas i sięgnąć ostatecznie po komplet punktów. Czarni tym samym podtrzymali serię zwycięstw i są jednym z dwóch zespołów obok KS Brzozy, który jeszcze w nowych rozgrywkach nie zaznał goryczy porażki.

Czarni Nakło – Orzeł Przyłęki 1:0 (0:0)

Bramka dla Czarnych: Kamil Sobieszczyk

Oceń artykuł: 17 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zadaj pytanie
20PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Otwarto nową siedzibę Archiwum Państwowego. Można zwiedzić gmach

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, po kilkudziesięciu latach starań#, ma w końcu nową siedzibę!

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)