Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

24 maja 2023

Derby dla Dębu Potulice. Kolejna porażka Czarnych

fot.  BG

fot. BG

W 18. kolejce rozgrywek piłkarskich B – klasy Dąb #Potulice podejmował na własnym boisku Czarnych Nakło. Gospodarze byli zdecydowanie lepszym zespołem przez 90 minut gry i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo.

Nie dość, że derby, starcie odwiecznych rywali, to przede wszystkim walka o prym w gminie Nakło na poziomie seniorskiej piłki. Mecz pomiędzy Dębem Potulice i Czarnymi Nakło zapowiadał się bardzo ciekawie, ale miał zdecydowanego faworyta. Gospodarze (choć formalnie taką rolę pełnił nakielski zespół) po niespodziewanej porażce z minionej kolejce liczyli na szybki powrót na zwycięskie tory, natomiast goście liczyli na sprawienie niespodzianki i drugą wygraną w rundzie wiosennej. Od pierwszego gwizdka stroną dominującą byli miejscowi, którzy bardzo szybko chcieli otworzyć wynik spotkania. Bliski celu już w 2. minucie był Łukasz Srokowski, ale przytomnie zachował się nakielski obrońca Krzysztof Zakrzewski, który wybił piłkę z linii bramkowej. Pomiędzy 10. a 18. minutą gry dwukrotnie przed szansą stanął Dawid Koliński, ale pomimo dobrych pozycji oddał zbyt słabe strzały, żeby zaskoczyć nakielskiego bramkarza Kamila Sochę. Niecały kwadrans później przypomniał o sobie Srokowski, za którego sprawą gospodarze wyszli na prowadzenie. W kolejnych minutach gry przebudzili się piłkarze gości, na których mobilizująco podziałała strata bramki. Daniel Kulczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Szymonem Cygankiem ale górą był golkiper Dębu. Gospodarze przeczekali napór i w 42. minucie winni byli powiększyć prowadzenie. Srokowski znakomicie wypatrzył w polu karnym Rogera Radajewskiego, ale ten z najbliższej odległości nie trafił w światło bramki. W kolejnej akcji ponownie zakotłowało się w pola karnym gości, ale ani Koliński ani Wolko nie byli w stanie umieścić piłki w siatce. Trzeba przyznać, że w obu tych przypadkach do nakielskiego zespołu uśmiechnęło się dużo szczęścia.

Miejscowi po pierwszych 45. minutach skromnie prowadzili, choć gdyby zachowali więcej zimnej krwi mogli schodzić na przerwę w znacznie lepszych humorach. Przyjezdni natomiast nastawili się na grę z kontry, ale na tle lepiej dysponowanego rywala niewiele byli w stanie zrobić. Od początku drugiej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Dąb był stroną przeważającą i kolejna bramka wisiała w powietrzu. Przed pierwszą szansą na zmianę wyniku stanął Sebastian Wolko, który przegrał pojedynek z nakielskim bramkarzem. W 55. minucie gospodarze dopięli swego, wychodząc na znacznie bardziej komfortowe prowadzenie. Po podaniu Oskara Rogalskiego, co prawda na raty, ale skierował piłkę do siatki Denis Piotrowski. 9 minut później sytuacja gości zrobiła się jeszcze trudniejsza. Łukasz Nowak przedryblował dwóch rywali i dokładnie przymierzył zza pola karnego, podwyższając prowadzenie swojego zespołu. Podopieczni Krzysztofa Ksobiaka osiągnęli co chcieli, wygraną praktycznie mieli w garści więc tempo gry spadło. Czarni stworzyli sobie okazje na honorowe trafienie, ale Cyganek po raz kolejny spisał się bez zarzutów. Ostatecznie gospodarze sięgnęli po zasłużone zwycięstwo, będąc w przekroju całego spotkania znacznie lepszym zespołem.

Dąb Potulice – Czarni Nakło 3:0 (1:0)

Bramki dla Dębu: Łukasz Srokowski, Denis Piotrowski, Łukasz Nowak

Oceń artykuł: 10 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

    • -1 (1)

    Nie obrażaj się , w dniu 24-05-2023 16:50:19 napisał:

    Czy Nakło nad Notecią nadal ma kibiców przyprowadzisz mnie na mecz a ja powiem Ci ŁKS Łódź nawiazujcie dla tych trenerów i nowego obiektu z nudów:)

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Kibic, w dniu 25-05-2023 11:40:17 napisał:

    Panie redaktorze, Piotr Gruda trenerem Czarnych będzie od 1 czerwca.

    odpowiedz

    • 0 (2)

    Ert, w dniu 25-05-2023 13:26:44 napisał:

    Trochę wstyd dla Mista ze nie ma w Nakle Piłki na wyższym szczeblu. Patrz np Lochow ale co się dziwić tutaj nic Się nie Dzieje. Gówniarze zra kryształ po bramach bo się podziać gdzie nie maja

    odpowiedz

    • 1 (1)

    Janek, w dniu 25-05-2023 16:04:29 napisał:

    Ert. W Łochowie nie ma już seniorów ;)

    odpowiedz

    • 1 (1)

    Janek, w dniu 25-05-2023 22:40:01 napisał:

    trenerem w tym meczu w czarnych był michał zieliński.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)