Wyjazd studyjny do Cukrowni Żnin. Uczniowie zachwyceni obiektem
fot. pow.
15. stycznia młodzież Zespołu Szkół im. S. Staszica w #Nakle nad Notecią uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do Cukrowni Żnin.
Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu „Szkoła zawodowa świadomym wyborem – program wsparcia szkół zawodowych na terenie powiatu nakielskiego”.
Projekt ten ma na celu ułatwienie uczniom podejmowania świadomych decyzji edukacyjnych i zawodowych przez organizację różnorodnych szkoleń, warsztatów oraz spotkań z ekspertami, które przybliżą im realia rynku pracy oraz umożliwią lepsze dopasowanie ich kompetencji do wymagań pracodawców. Takie inicjatywy pomagają w rozwoju zawodowym młodzieży i podnoszą ich kwalifikacje w wybranych branżach.
Cukrownia Żnin to „miasto w mieście”. Na 35 hektarowej przestrzeni, Grupa Arche odrestaurowała budynki XIX-wiecznej fabryki i stworzyła nowoczesne centrum konferencyjno–wypoczynkowe. W skład kompleksu industrialnych budynków wchodzą dwa obiekty hotelowe z 300 pokojami i apartamentami, sale konferencyjne, restauracje, bary, własny browar, kino, SPA i park wodny.
Miejsce zachwyciło niepowtarzalnym klimatem dawnej fabryki cukru, gdzie częściowo zachowane elementy starego zakładu, przeplatają się z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi i niestandardowym wyposażeniem.
W programie wycieczki uczniowie zwiedzili kompleks, który zaprezentował p. Krzysztof Milczarek.
Materiał: Karol Lizak
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Kontynuowanie nauki w klasach o profilu policyjnym. Mundurowi w liceum
- Bezpieczne zimowe zabawy. Mundurowi poruszyli wiele ważnych kwestii
- I LO w Nakle wyróżnione. "Brązowa Odznaka Perspektywy"
- "Alchemiczna Przygoda Wiedźmina". Licealiści uczestniczyli w Nocy Biologów
- Uczniowie z Sadek z wizytą w DPS. Jasełka w wykonaniu trzecioklasistów
Rok pełen wyzwań. Z czym mierzyli się żołnierze?
Miniony rok obfitował w zadania #dla kujawsko-pomorskich terytorialsów. Żołnierze mierzyli się ze skutkami powodzi w ramach operacji pk. Feniks, budowali stany osobowe 84 batalionu lekkiej piechoty (84 blp) we Włocławku, jak również wdrażali do użytku nowy Program Strzelań z Broni Strzeleckiej (PSBS). Brygada stale rozwija kompetencje w zakresie zarządzania kryzysowego. Udzielała się również kulturalnie, organizując koncert z okazji Dnia Matki oraz sportowo podczas imprezy Cross WOT w bydgoskim Myślęcinku.
(czytaj więcej)Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej uroczyście #rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)Stopniowo zwiększaj dawkę ruchu. Zacznij od ćwiczeń w domu
Więcej ruchu to postanowienie noworoczne, które często# już pod koniec stycznia zostaje niezrealizowane.
(czytaj więcej)Kolejne rodzaje dokumentów tożsamości. Czym różnią się od siebie?
Dokumenty tożsamości, które musisz znać! Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia#, czym są mDowód, e-dowód, dowód osobisty, dowód cyfrowy i elektroniczny.
(czytaj więcej)