Finał olimpiady. Niestety bez uczniów z naszego regionu
fot. Straż Miejska w Nakle
Znamy już uczestników III finałowego etapu XIII Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „ Bezpieczny i przyjazny region”
W dniu 16 stycznia 2025 roku odbył się II etap konkursu, którego współorganizatorami są Straże Miejskie z Torunia, Bydgoszczy, Świecia, Grudziądza, Nakła nad Notecią, Rypina, Włocławka, Chełmna i Inowrocławia. Do intelektualnych zmagań przystąpiło 114 uczniów z całego województwa, którzy spośród kilkuset przebrnęli I etap na poziomie miast współorganizatorów. 10 najlepszych spotka się w marcowym finale. Nasz region w II etapie reprezentowało czworo uczniów I L.O. w Nakle nad Notecią i Zespołu Szkół im. St. Staszica w Nakle nad Notecią
Niestety do finałowej dziesiątki nie udało się zakwalifikować uczniom naszego regionu.
W finale zadaniem uczniów będzie przygotowanie w formie pisemnej i multimedialnej swojego autorskiego projektu dotyczącego przeciwdziałania problemom występującym w środowisku szkolnym lub w miejscu zamieszkania. Projekt może obejmować tematy z zakresu m.in. ładu i porządku publicznego, szeroko rozumianego bezpieczeństwa, ekologii, przeciwdziałania uzależnieniom, przeciwdziałania przemocy.
Całość pracy będzie oceniana przez komisję konkursową przed którą każdy z uczestników będzie miał 10 minut aby przekonać o słuszności swoich propozycji poprawienia stanu bezpieczeństwa w opisanym przez siebie rejonie.
XIII Kujawsko – Pomorska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region” jest nowatorskim projektem realizowanym w naszym województwie z zakresu propagowania zasad bezpieczeństwa wśród młodzieży. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół średnich z terenu województwa kujawsko - pomorskiego. Olimpiada ma na celu pobudzić młodych ludzi do podejmowania działań związanych z bezpieczeństwem w ich środowiskach lokalnych. Jest to również próba uzyskania odpowiedzi na pytanie, czy młodzież czuje się odpowiedzialna za ład i porządek
w środowisku lokalnym.
Zwycięzca Olimpiady otrzymuje Nagrodę - opłacone 3-letnie studia na wybranym przez siebie kierunku kształcenia, prowadzonym przez Uniwersytet WSB Merito w Toruniu, bądź w Bydgoszczy.
Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Straż Miejska Nakło nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Policjantka rozmawiała z dziećmi. Bezpieczne ferie
- Policjanci rozmawiali z uczniami. Tematem bezpieczne ferie
- Niezapomniany bal maturalny. Studniówka uczniów Krzywoustego
- Marcin Wilk – zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy!
- Kontynuowanie nauki w klasach o profilu policyjnym. Mundurowi w liceum
Inwestycje w roku 2025. Opera, filharmonia, Nawra
W rozbudowywanym kompleksie Opery Nova finiszują# roboty konstrukcyjne na budowie tzw. czwartego kręgu, jednocześnie placówka ogłasza przetargi na specjalistyczne wyposażenie i zapowiada uruchomienie parkingu podziemnego jeszcze przed nowym sezonem artystycznym. W tym roku startują też dwie inne duże inwestycje kulturalne w naszym regionie – rozbudowa Filharmonii Pomorskiej i wielkie przedsięwzięcie w Nawrze, gdzie w zrujnowanym kompleksie pałacowym powstanie muzeum ziemiaństwa.
(czytaj więcej)Zaczyna się okres zimowego szaleństwa. Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?
Zbliżające się ferie to wyczekiwany czas zarówno przez najmłodszych# uczniów klas podstawowych, aż po młodzież ze szkół średnich. Warto zadbać, aby był to czas bezpieczny.
(czytaj więcej)23 stycznia – Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jak ograniczyć plastik i zadbać o przyszłość planety?
Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z największych #problemów środowiskowych XXI wieku. Jego drobne cząsteczki znajdują się już nie tylko w wodach i glebie, ale także w żywności czy powietrzu, bezpośrednio oddziałując na zdrowie ludzi i zwierząt. Obchodzony 23 stycznia Dzień Bez Opakowań Foliowych to doskonała okazja, by podjąć kroki w kierunku ograniczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu.
(czytaj więcej)Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja
Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.
(czytaj więcej)