Dofinansowanie zakupu buhajów. Ruszyła wypłata środków
fot. ARiMR
Hodowcy bydła mięsnego mogli ubiegać się o dopłaty #do zakupu czystorasowych buhajów do 30 listopada 2024 r. Złożono wówczas ponad 600 wniosków. W drugiej połowie grudnia rozpoczęła się wypłata pomocy z tego tytułu.
Dofinansowanie zakupu buhajów ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie. Wypłata środków z tego tytułu mogła rozpocząć się jeszcze w tym roku dzięki uruchomieniu w połowie grudnia nowego limitu pomocy de minimis w rolnictwie. Na razie do 497 rolników trafiło 2,7 mln zł.
Z dofinansowania mógł skorzystać producent rolny posiadający status mikro-, małego albo średniego przedsiębiorstwa, który ma nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności. Ubiegający się o to wsparcie musiał przedstawić potwierdzenie nabycia w 2024 roku co najmniej jednego czystorasowego buhaja rasy mięsnej powyżej 13 miesięcy, który ma świadectwo zootechniczne.
Wysokość pomocy stanowi iloczyn kwoty 5 tys. zł i liczby zakupionych buhajów. Ta liczba nie może być większa niż wynik dzielenia średniej liczby krów w gospodarstwie (w roku poprzedzającym ten, w którym został zakupiony buhaj) przez 15.
Wnioski do 30 listopada 2024 r. przyjmowały biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dokumenty można było składać bezpośrednio w placówkach, nadawać rejestrowaną przesyłką pocztową albo wysyłać drogą elektroniczną – za pośrednictwem platformy ePUAP lub usługi mObywatel na stronie gov.pl.
Źródło: ARiMR
Czytaj również
- "Chcemy rozmawiać przy stole, a nie stać na granicy". Spotkanie z ministrem
- Działania bioasekuracyjne. Wnioski złożyło blisko 7 tys. rolników
- Ostatni piątek miesiąca. Dziś placówka czynna krócej
- Usuwanie folii rolniczych. Czy program będzie kontynuowany?
- Tegoroczne wsparcie klęskowe. Większość środków już wypłacona
Dodaj komentarz
Nowe przepisy. Zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów
Od 2025 roku, zgodnie z przepisami UE, wchodzi w życie obowiązek selektywnego #zbierania odpadów typu: tekstylia, odzież, obuwie. To zadanie gmin, które jest realizowane w ramach Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Każda gmina zobowiązana jest ustanowić przynajmniej jeden taki punkt na swoim terenie. To tam powinny trafiać rzeczy, którym można dać drugie życie!
(czytaj więcej)Żywność mrożona. Czy warto uwzględnić ją w diecie?
Żywność mrożona może być elementem zdrowej diety. Wprowadzenie mrożonek# na listę zakupów to wygodny sposób na włączenie do menu produktów z wielu grup spożywczych: warzyw, owoców, pełnoziarnistych produktów zbożowych, nasion roślin strączkowych, ryb czy owoców morza.
(czytaj więcej)Ile dni wolnych od pracy? Kalendarz na 2025 rok
Ustawa z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach wolnych od pracy określa# 13 ogólnopaństwowych świąt wolnych od pracy. Warto tak zaplanować swój urlop, aby zyskać więcej dni wolnego. Sprawdzamy, kiedy przypadają święta wolne od pracy w 2025 roku.
(czytaj więcej)Zimą jesteśmy bardziej narażeni na smog. Sprawdź jakość powietrza
Zimą i jesienią powietrze, którym oddychamy, często ma złą jakość. Smog jest szkodliwy# dla naszego zdrowia.
(czytaj więcej)
Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad
Adam, w dniu 01-01-2025 18:23:14 napisał:
odpowiedz
Tik tak , w dniu 01-01-2025 19:20:54 napisał:
odpowiedz
jerzy, w dniu 02-01-2025 06:54:35 napisał:
odpowiedz
Adam , w dniu 04-01-2025 13:09:07 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!