Dziś mamy 15 kwietnia 2025, wtorek, imieniny obchodzą:

17 lutego 2025

Dzień Służby Cywilnej. Codziennie dla obywateli

17 lutego to Dzień Służby Cywilnej – obchodzone # po raz drugi święto, upamiętniające uchwalenie pierwszej ustawy o państwowej służbie cywilnej z 1922 roku. Jednak przede wszystkim jest to dzień wszystkich urzędników i pracowników, zatrudnionych w ponad 1700 urzędach w całej Polsce.

Zatrudnieni w służbie cywilnej na co dzień zapewniają zawodowe, rzetelne, bezstronne i politycznie neutralne realizowanie zadań państwa – od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, przez ministerstwa, urzędy centralne, wojewódzkie, morskie, górnicze, administrację skarbową, aż do administracji rządowej szczebla powiatowego. W całej Polsce jest to grupa blisko 120 tysięcy osób, wśród której 73% to kobiety, a 23% to mężczyźni.

Pracownicy i urzędnicy służby cywilnej, realizują zadania we wszystkich departamentach, biurach i na wszystkich szczeblach. Nadzorują i kreują działania mające na celu dobro i zdrowie obywateli.

O służbie cywilnej
Służba cywilna to przede wszystkim ludzie - członkowie korpusu służby cywilnej. Naszym zadaniem jest zapewnienie sprawnego funkcjonowania administracji rządowej, niezależnie od sytuacji politycznej i zmian rządów.

Praca w służbie cywilnej
Kto może dołączyć do korpusu służby cywilnej? Zależy nam na profesjonalistach, dlatego przyszli członkowie korpusu muszą przejść procedurę kwalifikacyjną, która wyłoni najlepszych - fachowców w swoich dziedzinach, mających predyspozycje do pracy w administracji, rzetelnych, lojalnych wobec państwa i życzliwych dla obywatela.

materiał: gov.pl

Oceń artykuł: 9 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Mundurowy emeryt, w dniu 18-02-2025 11:47:02 napisał:

    A są wolne wakaty ?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Konstrukcje stalowe
KOBIZE
500PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się # na przekazywanie świadczeń długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe.

(czytaj więcej)
0

Wielkanoc tuż tuż. Ile wydamy na zakupy? (sonda)

W święta wielkanocne wiele czasu # spędzamy przy stole, ciesząc się rozmaitymi potrawami po okresie Wielkiego Postu. Przygotowania takiej świątecznej uczty to spore wydatki.

(czytaj więcej)
0

Wielki Tydzień. Czas refleksji i przygotowań do świąt

Rozpoczął się Wielki Tydzień – okres szczególnego # znaczenia dla chrześcijan, który prowadzi do obchodów Świąt Wielkanocnych. To czas głębokiej refleksji, modlitwy oraz przygotowań do najważniejszego wydarzenia w kalendarzu liturgicznym.

(czytaj więcej)
0

Bezpłatna rehabilitacja z ZUS. Są dwa nowe profile

Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje program # rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej od 1996 roku. Co roku z bezpłatnego pobytu w ośrodkach leczniczych oraz z zabiegów i zajęć oferowanych w ramach tego programu korzysta kilkadziesiąt tysięcy osób. W tym roku ZUS wprowadził dwa nowe profile bezpłatnej rehabilitacji: wczesną rehabilitację powypadkową oraz rehabilitację dla osób z schorzeniami ośrodkowego układu nerwowego.

(czytaj więcej)