Teatrzyk kamishibai. Przedszkolaki w bibliotece w Potulicach

fot. pow.
W środę 29.01.2025 r. w bibliotekę w Potulicach odwiedziły przedszkolaki.
Tym razem dzieci miały okazję uczestniczyć w teatrzyku kamishibai .– tradycyjnej japońskiej formie opowiadania historii. Kamishibai to japoński teatr obrazkowy, który w dosłownym tłumaczeniu oznacza „papierowy teatr”. W tej formie do opowiadania wykorzystywane są ilustracje umieszczone na kartach kolejno wyjmowanych z drewnianej skrzynki - butai. Narrator prezentuje widzom obrazki, dodając słowa, tworząc barwną opowieść. Dzięki prostocie tej formy, kamishibai angażuje wyobraźnię dzieci, a ilustracje pomagają w lepszym zrozumieniu opowiadanej historii.
Zajęcia w bibliotece w Potulicach cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków. Dzieci z radością wzięły udział w przedstawieniu, w którym mogły nie tylko słuchać historii, ale także aktywnie w nim uczestniczyć. Pani bibliotekarka posługująca się drewnianą skrzynką i kolorowymi kartami, wprowadziła maluchy w magiczny świat japońskiego teatrzyku. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję wysłuchać opowieści "O panach Palcach". Dzięki żywej narracji i barwnym obrazkom, była okazją do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. To doskonała forma edukacyjna, rozwijająca wyobraźnię dzieci, ucząca koncentracji i słuchania. Dzięki ilustracjom, przedszkolaki łatwiej zapamiętały treść i bohaterów historii. Dodatkowo, kamishibai wspierał kreatywność i współpracę w grupie, ponieważ widzowie często wspólnie interpretowali wydarzenia przedstawiane na obrazkach. Teatrzyk kamishibai w bibliotece w Potulicach okazał się niezwykle udanym wydarzeniem. Przedszkolaki miały okazję rozwijać swoją wyobraźnię i uczestniczyć w zabawach interaktywnych oraz odkrywać magię literatury w nowej, nietypowej formie.
Materiał: Wioletta Sęk / Filia w Potulicach
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Festiwal Piosenki Wiosennej. Przedszkolaki wystąpiły na scenie
- Radośnie, kolorowo i z piosenką na ustach. Powitali wiosnę
- Zajęcia polonistyczne. Bogata lekcja języka ojczystego
- Dzieci poznały kulturę łowicką. Nie zabrakło zabaw tematycznych
- Zima w poezji dziecięcej. Recytatorski przegląd w przedszkolu
Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.
(czytaj więcej)Coraz mniej umów o dzieło. Ich liczba spada z roku na rok

W 2024 roku do ZUS wpłynęło # 1,1 mln formularzy RUD, w których zgłoszono blisko 1,4 mln umów o dzieło. To najmniejsza liczba formularzy oraz umów o dzieło zgłoszonych do ZUS-u od momentu wprowadzenia rejestru umów o dzieło. W województwie kujawsko-pomorskim złożono ponad 23,1 tys. formularzy RUD, dotyczących 24,5 tys. umów o dzieło.
(czytaj więcej)Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami
(czytaj więcej)