"Klucz do uczenia 3.0". Startuje kolejny regionalny projekt
fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Trzydzieści jeden samorządów miejskich i gminnych z całego regionu #uczestniczy w finansowanym w ramach naszego programu regionalnego projekcie samorządu województwa „Klucz do uczenia 3.0”. W dzisiejszej (8 listopada) konferencji inauguracyjnej, która odbywa się w toruńskim Zespole Szkół Muzycznych, uczestniczy członek zarządu województwa Marek Wojtkowski.
– Chodzi między innymi o wyrównywanie szans edukacyjnych i podniesienie poziomu kształcenia także w mniejszych miejscowościach, ale nie tylko. Zależy nam też, by finansowane w ten sposób zajęcia kształtowały w młodych ludziach kreatywność, umiejętność uczenia się i krytycznej analizy rzeczywistości oraz kompetencje społeczne – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
Obejmujący zajęcia dodatkowe i warsztaty projekt adresowany jest do uczniów klas 7. i 8. pięćdziesięciu podstawówek, a także do ich nauczycieli. Celem jest podniesienie poziomu kształcenia i rozwój tak zwanych kompetencji kluczowych uczniów, co powinno dać młodym ludziom szanse na kontynuowanie nauki w wybranych szkołach i dobre funkcjonowanie w życiu społecznym.
Wśród planowanych zajęć m.in. dodatkowe lekcje angielskiego i kreatywne warsztaty w języku angielskim, dodatkowe lekcje matematyki oraz warsztaty z kompetencji społecznych i interpersonalnych. Budżet wynosi 6 mln złotych, źródłem jest nasz program regionalny Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.
Program rusza dziś. Bezpośrednio po konferencji odbędą się szkolenia dla nauczycieli (matematyków i anglistów).
Zobacz:
Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Galeria
Czytaj również
- Nowe Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Gdzie powstaje?
- Nowy naczelnik wydziału technicznego Powierzenie pełnienia obowiązków
- Inauguracja Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Wręczono medale
- "Kierunek rozwój". Nabór uczestników do projektu
- Trwa pielgrzymka kolejarzy. Jezus jest najlepszym "Maszynistą"
Dodaj komentarz
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!