Dziś mamy 27 grudnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

12 listopada 2024

Święto Gęsi na Krajnie. Ostatnie w tym roku targi w Minikowie

fot. MM

fot. MM

11 listopada na terenie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa# Rolniczego w Minikowie odbyło się tradycyjne już wydarzenie pt. "Święto Gęsi na Krajnie", które zgromadziło ponad 120 wystawców i przyciągnęło 7 tys. odwiedzających.

 

Twórczość ludowa, ogrodnictwo, rękodzieło, domowe wypieki i unikatowe potrawy - to tylko kilka atrakcji, które czekały tego dnia na każdego, kto zdecydował się przyjechać do Minikowa na cykliczną imprezę pt. "Święto Gęsi na Krajnie". Wydarzenie to ma za zadanie promować tradycje kulinarne regionu związane z gęsiną, a uczestniczą w nim lokalni wytwórcy żywności, Koła Gospodyń Wiejskich, hodowcy gęsi, twórcy ludowi, gospodarstwa pasieczne i ogrodnicy. Osoby odwiedzające targi miały więc doskonałą okazję do degustacji oraz zakupy tradycyjnych produktów z gęsiny i nie tylko.

Oceń artykuł: 9 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

    • 8 (36)

    Moralność po katolicku, w dniu 12-11-2024 14:22:20 napisał:

    Cytat " Wydarzenie to ma za zadanie promować tradycje kulinarne.." Nie zgadzam się.Co ma wspólnego zabijanie ptactwa,czy zwierząt hodowlanych z krzewieniem tradycji kulinarnej.To w czystej postaci bestialstwo,barbarzyństwo w imię chorej ideologii kultu ludzi pierwotnych.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 7 (9)

    XXX , w dniu 12-11-2024 14:46:26 napisał:

    A ceny kuźwa z odległej galaktyki.

    odpowiedz

    • 2 (4)

    6169, w dniu 12-11-2024 19:53:48 napisał:

    A co żeś chciał za 5 zł kupić? Co teraz jest taniego.

    odpowiedz

    • 4 (6)

    1234, w dniu 12-11-2024 21:57:20 napisał:

    Do pierwszego artykułu. Żona przestała być zastępcą wojta więc przewodniczący rady nie uczestniczy w takich uroczystościach? Żenada

    odpowiedz

    • 1 (3)

    Mieszkaniec, w dniu 13-11-2024 02:02:53 napisał:

    A w Chinach i innych krajach południowych organizowane są festwiale mięsa psiego, TAK! - psy, koty, chodowane w klatkach i obdzierane ze skóry, dźgane w gardło podczas „świętowania…”, widzisz różnice? Gęś czuje to samo co inna żywa istota - kwestia kultury jakie mięso „wypada jeść” prawda? A może zrezygnuj wreszcie w braniu idziału w tym okrucieństwie? Mamy rok 2024, potrzeba polowania dla przetrwania zaniknęła. W marketach półki uginają się od zdrowych zastępników mięsa, w internecie tysiące pysznych pełnowartościowych przepisów. Warto przemyśleć.

    odpowiedz

    • 1 (1)

    były ormowiec, w dniu 13-11-2024 21:30:11 napisał:

    za komuny do dobrej wypitki brało się pęto kiełbasy zwyczajnej, pół bochna chleba ze smalcem, flaszeczkę Krajowej albo lepiej i liter

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Rejestracja BDO
500PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Budowa magazynów
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)