Dziś mamy 27 stycznia 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 stycznia 2025

Odwiedzili wystawę pająków. Uczestnicy byli pod wrażeniem okazów

fot. pow.

fot. pow.

Wczoraj w ŚDS mieliśmy niesamowitą okazję odwiedzić# wystawę pająków! Na wystawie znalazły się różnorodne gatunki pająków, a wśród nich również fascynujący ptasznik czerwonokolanowy. Ten imponujący pająk, znany ze swojego charakterystycznego wyglądu, ma czerwone, widoczne plamy na nogach, które są jego największym atutem. Choć może budzić respekt, jest dość spokojny i można go bezpiecznie trzymać w dłoni.

Osoby, które chciały poczuć się jak prawdziwi miłośnicy pająków, miały szansę wziąć go na rękę! Wszyscy uczestnicy wykazali się odwagą, a cała wystawa była pełna wrażeń i nowych odkryć. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu, które na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci!

W trakcie wystawy nie zabrakło także osób, które zmagały się z arachnofobią – lękiem przed pająkami. To bardzo powszechny problem, który może mieć różne źródła. Często jest wynikiem wrodzonych predyspozycji, ale również doświadczeń z dzieciństwa, które mogą wywołać lęk. Czasem jest to skutek negatywnych skojarzeń, które tworzą się w naszej podświadomości.

Arachnofobia może również wynikać z naturalnej skłonności człowieka do unikania nieznanych i potencjalnie niebezpiecznych stworzeń. Pająki, mimo że w rzeczywistości rzadko stanowią zagrożenie dla ludzi, przez ich wygląd i sposób poruszania się mogą budzić lęk. Warto pamiętać, że walka z tym lękiem wymaga cierpliwości i stopniowego oswajania się z tymi fascynującymi stworzeniami, jak choćby ptasznikami, które w rzeczywistości są bardzo spokojne.

Mamy nadzieję, że ta wystawa była dla wszystkich okazją do przełamania swoich obaw i odkrycia, jak piękne i ciekawe potrafią być te niezwykłe stworzenia!

Materiał: Martyna Górska/ ŚDS Paterek 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Inwestycje w roku 2025. Opera, filharmonia, Nawra

W rozbudowywanym kompleksie Opery Nova finiszują# roboty konstrukcyjne na budowie tzw. czwartego kręgu, jednocześnie placówka ogłasza przetargi na specjalistyczne wyposażenie i zapowiada uruchomienie parkingu podziemnego jeszcze przed nowym sezonem artystycznym. W tym roku startują też dwie inne duże inwestycje kulturalne w naszym regionie – rozbudowa Filharmonii Pomorskiej i wielkie przedsięwzięcie w Nawrze, gdzie w zrujnowanym kompleksie pałacowym powstanie muzeum ziemiaństwa.

(czytaj więcej)
0

Zaczyna się okres zimowego szaleństwa. Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?

Zbliżające się ferie to wyczekiwany czas zarówno przez najmłodszych# uczniów klas podstawowych, aż po młodzież ze szkół średnich. Warto zadbać, aby był to czas bezpieczny.

(czytaj więcej)
0

Kujawsko-pomorska młodzież. Kreatywna, ambitna, zaangażowana

Zajęcia sportowe i taneczne, programowanie i robotyka, warsztaty artystyczne,# wyjazdy na obozy, do kin i teatrów – na realizację projektów dla dzieci młodzieży przekazujemy z marszałkowskiego budżetu obywatelskiego 70 mln złotych. Granty są przyznawane za pośrednictwem lokalnych grup działania. Nabory wniosków są już otwarte! Działania dla dzieci i młodzieży.

(czytaj więcej)
0

Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja

Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.

(czytaj więcej)