Dziś mamy 12 listopada 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

08 listopada 2024

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Do wygrania indeks

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

W dniu 4 listopada 2024 roku w sali konferencyjnej# Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu odbyło się spotkanie władz uczelni z komendantami Straży Miejskich z Nakła nad Notecią, Bydgoszczy, Torunia, Świecia, Grudziądza, Rypina, Chełmna, Włocławka i Inowrocławia. Podczas posiedzenia podpisano porozumienie dotyczące wspólnej organizacji XIII Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”.

 

Przedstawiono również informacje na temat głównych celów Olimpiady oraz przebiegu jej wcześniejszych edycji. Wykazano także, że konkurs cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży.

Planowane przedsięwzięcie realizowane będzie w trzech etapach:

• I Etap olimpiady (test z wiedzy ogólnej) – 12 grudnia 2024 roku w godz. 9:00 – 9:40 w budynku Nakielskiego Ośrodka Kultury przy ul. Mickiewicza 3 w Nakle nad Notecią.

• II Etap olimpiady (kolejny poziom selekcji uczestników) – 16 stycznia 2025 roku w godz. 10:00 – 11:00 w obiekcie Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu przy ul. Młodzieżowej 31a.

• III Etap olimpiady (finał) – 28.03.2025 roku w obiekcie Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu przy ul. Młodzieżowej 31a.

Zwycięzca olimpiady otrzyma indeks upoważniający go do podjęcia na dowolnym przez siebie wybranym kierunku studiów na Uniwersytecie WSB Merito, natomiast na wszystkich uczestników III etapu czekają atrakcyjne nagrody.

Pełne informacje dotyczące regulaminu i formy zgłoszenia dostępne są w siedzibie Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią a w najbliższym czasie na stronie internetowej.

Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Straż Miejska Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu

Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości

106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.

(czytaj więcej)
0

Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie

Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.

(czytaj więcej)
0

Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem

Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.

(czytaj więcej)